نگرانی آمریکا از اقدام پوتین
۴۸۳۵۰۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۷
۷۱۰۱ 
سفارت آمریکا در اوکراین با صدور بیانیه ای نسبت به اقدام اخیر رئیس جمهوری روسیه در راستای به رسمیت شناختن مدارک قانونی جدایی طلبان شرق اوکراین ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتینک، سفارت آمریکا در کیف، پایتخت اوکراین با صدور بیانیه ای نسبت به اقدام اخیر روسیه در راستای به رسمیت شناختن مدارک قانونی شهروندان جدایی طلب منطقه دونباس در شرق اوکراین ابراز نگرانی کرده است.

در بیانیه صادر شده از سوی سفارت آمریکا که در حساب رسمی توئیتر این سفارت نوشته شده، آمده است: شناسایی مدارک (قانونی) جدایی طلبان از سوی روسیه موجب نگرانی بوده و با اهداف مورد توافق در قرارداد مینسک مغایرت دارد.

گفتنی است ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز شنبه به مقام های این کشور دستور داد تا کلیه مدارک قانونی و رسمی شهروندان و ایالت شرقی مورد مناقشه با اوکراین یعنی دونتسک و لوهانسک را در روسیه بپذیرند.

بر اساس فرمان صادر شده از سوی پوتین، از این پس کلیه مدارک تحصیلی، گواهی عقد و تولد و کلیه مدارک هویتی شهروندان این دو ایالت از سوی دولت روسیه به رسمیت شناخته خواهد شد.

همچنین مالکین خودرو دو ایالت یاد شده نیز دیگر مشکلی برای شناسایی شدن پلاک اتومبیل های خود در روسیه نخواهند داشت و دولت روسیه اسناد مربوط به خودروهای آنها را نیز به رسمیت خواهد شناخت.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج