این فیلمهای ایسلندی ارزش تماشا کردن دارند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۸۴۴۰۷
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۶
۶۷۳۳
ایسلند کشوری کوچک است که جمعیت پراکنده‌ای دارد. با این وجود، ‌این کشور، فیلم‌سازان و فیلم‌های بسیار زیبایی را به سینمای جهان معرفی کرده، که بسیاری از آن‌ها به دلیل منزوی بودن این کشور و عدم دسترسی به پخش‌کننده مناسب، نادیده گرفته شدند.
هفته نامه چلچراغ - الهام مشعوف: ایسلند کشوری کوچک است که جمعیت پراکنده‌ای دارد. با این وجود، ‌این کشور، فیلم‌سازان و فیلم‌های بسیار زیبایی را به سینمای جهان معرفی کرده، که بسیاری از آن‌ها به دلیل منزوی بودن این کشور و عدم دسترسی به پخش‌کننده مناسب، نادیده گرفته شدند. بر‌خلاف بسیاری از کشور‌های دیگر، تا به حال تنها یک فیلم به‌عنوان نماینده این کشور، به بخش فیلم‌های خارجی آکادمی اسکار راه پیدا کرده است، و سایر فیلم‌های ایسلندی که در رقابت‌های بین‌المللی دیگری غیر از اسکار شرکت می‌کنند، به‌ندرت به آن‌چه استحقاقش را دارند، دست پیدا می‌کنند.

فیلم‌سازان ایسلندی با نام‌هایی که به‌سختی قابل تلفظ هستند، سهم بزرگی در پیشبرد سینمای مدرن داشته و در ساخت فیلم‌های خود از چشم‌انداز خیره‌کننده کشورشان، همراه با دهکده‌ها و شهر‌های کوچکی که به شکل فوق‌العاده‌ای تنهایی، سرما و دور‌افتادگی این ایسلند را به تصویر می‌کشند، بهره می‌برند.

در ادامه برخی فیلم‌های ایسلندی را که قطعا ارزش وقت گذاشتن و تماشا کردن دارند، به شما معرفی می‌کنیم.

کوهستان ویرجین
 
زیر صفر درجه 

(داگور کاری – 2015)

Virgin Mountain

به دلیل جزو سرد و دورافتاده این کشور، تعجبی ندارد که کارگردانان ایسلندی، شخصیت‌های عجیب و نا‌متعارفی خلق می‌کنند که با محیط اطراف خود هیچ‌گونه هم‌خوانی و تناسبی نداشته باشند. فاسی با بازی گونار جانسن، به‌زیبایی نقش فرد بزرگ‌سالی را ایفا می‌کند که هنوز در حال‌وهوای کودکی به سر می‌برد، و فقط از لحاظ جثه و قد و قامت رشد کرده. فاسی هنوز با مادرش زندگی می‌کند و بعد از فراغت از کار، به بازی‌های کودکانه می‌پردازد. او از لحاظ ظاهری و رفتاری با دیگران متفاوت بوده و به شکل باورنکردنی خجالتی است.
 
زیر صفر درجه 

فاسی برای غلبه بر رفتار غیر‌عادی و بیرون آمدن از لاک تنهایی‌اش، در کلاس رقص شرکت می‌کند. فاسی در طول این کلاس‌ها با زنی آشنا می‌شود که در بر‌طرف کردن مشکلات اجتماعی‌اش، به او کمک می‌کند. «کوهستان‌ ویرجین»، فیلمی است زیبا، عاشقانه و سر‌شار از لحظات طنز‌، که ریتمی ملموس و قابل درک دارد. برخی معتقدند «کوهستان ویرجین»، از روی فیلم بسیار زیبای «پرویز»، ساخته مجید برزگر ساخته شده است.نوی زال
 
زیر صفر درجه 

(داگور کاری – 2003)

Noi the Albino

نُوی 17 ساله، در شهر کوچکی که کوهستان‌های اطراف، همچون میله‌های زندان آن را احاطه کرده‌اند، زندگی می‌کند. خانه‌ای که نوی در آن زندگی می‌کند، همراه با یک پدر الکلی، به دفعات، شرایط نامساعد‌تری دارد. درگیری با هم‌کلاسی‌ها‌ و به هم ریختن جو مدرسه، تنها تفریح او برای فرار از زندگی کسالت‌بارش است. آشنایی او با آیریس، دختری که به‌تازگی به مدرسه آن‌ها آماده، برای نوی انگیزه‌ای می‌شود تا با کشیدن نقشه‌ای، به همراه آیریس از آن شهر فرار کنند.
 
زیر صفر درجه 

کاری، شهری دور‌افتاده و غم‌زده‌ای را به تصویر کشیده که نه‌تنها قهرمان داستان، بلکه سایر ساکنان آن را نیز به جنون می‌کشاند. با دیدن این شرایط و مردمی که برای پر کردن خلأ‌های خود، دست به کار‌های مسخره و کسل‌کننده می‌زنند، علت تصمیم نوی، برای فرار از شهر را درک خواهیم کرد. با توجه به روحیات کارگردان، تعجبی ندارد اگر پایانی عجیب، غافل‌گیرکننده و آخر زمانی برای داستان خود در نظر گرفته باشد.قوچ‌ها
 
زیر صفر درجه 

(گریمور هاکونارسن – 2015)

Rams

داستان فیلم در‌رابطه با دو برادر است که به مدت 40 سال، هیچ‌گونه مکالمه‌ای با یکدیگر نداشته‌اند، آن‌ها با ردوبدل کردن نامه به وسیله سگشان، با هم صحبت می‌کنند. هر دو برادر گله‌دار هستند و با شیوع بیماری که ممکن است تمام دام‌های آن‌ها را نابود کند، زندگی آرام آن‌ها به پایان روز‌های خوبش نزدیک می‌شود.
 
زیر صفر درجه 

در چنین اوضاعی، به نظر می‌رسد دو برادر، با وجود دارا بودن تفاوت‌های شدید شخصیتی، چاره‌ای جز متحد شدن ندارند. یکی از برادر‌ها با نام گومی، فردی با‌هوش است و از قد علم کردن در برابر سران حکومت، باکی ندارد. در مقابل، برادر او به نام کیدی، آتشی‌مزاج و احساساتی است. همین تفاوت‌ها، چالش بزرگی را برای اتحاد آن‌ها به‌وجود می‌آورد.فرشته‌های زمینی
 
زیر صفر درجه 

(فردریک تور فردریکسن – 2000)

Angels of the Universe

«فرشته‌های زمینیِ» فردریکسن، زندگی هنرمند جوانی به نام پال را به تصویر می‌کشد که بعد از جدایی از معشوقه‌اش، با افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کند. رفتار نا‌متعادل و پر‌خاش‌گرانه او، والدینش را مجبور می‌کند تا او را به موسسه بیماران اعصاب و روان ببرند، به این امید که پال، دوباره سلامت روانی‌اش را به دست آورد.
 
زیر صفر درجه 

این موسسه، پال را با افراد عجیب و غریب و در عین حال جالب آشنا می‌کند. در میان آن‌ها، ویکتور ادعا می‌کند که هیتلر است، اُلی خود را آهنگ‌سازی معروف معرفی می‌کند و در آخر با پیتر آشنا می‌شود که دچار سوء مصرف مواد است. این چهار نفر دوستان خوبی می‌شوند و داستان را پیش می‌برند. این فیلم را می‌توان نسخه ایساندی فیلم «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» میلوش فورمن دانست.شهر شیشه
 
زیر صفر درجه 

(بالتازار کورماکور – 2006)

Jar City

«شهر شیشه» کورماکور، چشم‌اندازی فراموش‌نشدنی و فضایی رعب‌آور را برای شروع داستان خود انتخاب می‌کند. هنگامی که بازرس ارلندور، برای بررسی و تحقیق پیرامون قتل یک فرد مبتلا به پدوفیلی، فرا‌خوانده می‌شود، نا‌خود‌آگاه به یاد پرونده مربوط به تجاوزی می‌افتد که به مدت 30 سال، حل‌نشده باقی مانده بود. ارلندور به دنبال سر‌نخ‌های مختلفی می‌رود و در عین نا‌امیدی، به سرزمین سرد و در‌نهایت به خانه‌ای می‌رسد که انتظار می‌رود ساکنان آن، پاسخی برای سوالات او داشته باشند.
 
زیر صفر درجه 

موازی با این داستان، ماجرای دیگری روایت می‌شود که در آن اُرن، مانند ارلندور اما به شیوه دیگری، مشغول به تحقیق و پژوهش است. او به‌عنوان یک دانشمند، سعی دارد علت مرگ دخترش را که بر‌اثر یک بیماری مغزی مادر‌زادی در‌گذشته بود، کشف کند، و به این منظور، آزمایش‌های مختلفی در آزمایشگاه مجهز و پیشرفته خود انجام می‌دهد. در‌حالی‌که هر دو نفر کم‌کم پاسخ سوال‌های خود را کشف می‌کنند، سر راه یکدیگر قرار می‌گیرند و در‌کنار هم پرده از اسراری بر‌می‌دارند که برای بیننده، دور از انتظار خواهد بود.فرزندان طبیعت
 
زیر صفر درجه 

(فردریک تور فردریکسن – 1991)

Children of Nature

«فرزندان طبیعت» تنها فیلم ایسلندی نامزد جایزه اسکار تا به امروز بوده، و به همین علت یکی از شناخته‌شده‌ترین فیلم‌های ایسلندی در سطح بین‌المللی به شمار می‌رود. فردریکسن، مضمون سنگین و اجتناب‌ناپذیر مرگ را با بیانی ملایم به تصویر می‌کشد. این فیلم درامی مهیج است با دو کاراکتر غیر‌معمول همراه با ذهنیاتی نا‌متعارف، که به شکل زیبایی، استعاره‌ای از مرگ و زندگی هستند.
 
زیر صفر درجه 

داستان فیلم در مورد مرد کهن‌سالی است که مزرعه خود را رها کرده و تصمیم می‌گیرد باقی عمر خود را در کنج خانه سپری کند. با این وجود، بخشی از وجود او هرگز آرام نمی‌گیرد. او در این بین با همسایه خود استلا آشنا می‌شود، و این دو تصمیم می‌گیرند ادامه زندگی خود را صرف انجام کار‌های ماجرا‌جویانه کنند. آن‌ها خودرویی را می‌دزدند و از شهر خود به سوی بخش شمالی ایسلند فرار می‌کنند، که می‌توان آن را تشبیهی برای بهشت و زندگی بعد از مرگ دانست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر