معرفی جایگزینی برای بافت نخاعی آسیب‌دیده
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۸۴۴۴۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷
۳۵۰۶
هنگامی که افراد دچار آسیب های نخاعی می شوند و توانایی حرکتی در اندام های خود را از دست می دهند، این امر در واقع یک مشکل روند پردازش سیگنال های عصبی است. سلول های مغزی همچنان می توانند تکانه های الکتریکی واضحی ارسال کرده و اندام ها همچنان قادر به دریافت آن هستند اما این سیگنال ها در نخاع آسیب دیده گم می شوند.
وب سایت کلیک: معمولا پس از آسیب های نخاعی، فرد بسته به میزان آسیب، توانایی های مختلفی حرکتی خود را از دست می دهد. تحقیقات جدید راهی برای بازیابی توانایی های حرکتی این افراد یافته اند.
 
 معرفی جایگزین بافت نخاعی آسیب‌دیده

هنگامی که افراد دچار آسیب های نخاعی می شوند و توانایی حرکتی در اندام های خود را از دست می دهند، این امر در واقع یک مشکل روند پردازش سیگنال های عصبی است. سلول های مغزی همچنان می توانند تکانه های الکتریکی واضحی ارسال کرده و اندام ها همچنان قادر به دریافت آن هستند اما این سیگنال ها در نخاع آسیب دیده گم می شوند.

مرکز مهندسی عصبی حسی ـ حرکتی(CSNE) با همکاری دانشگاه سن دیگو، دانشگاه واشنگتن و موسسه فناوری ماساچوست، در حال کار بر روی یک چیپ مغزی هستند که می تواند سیگنال های الکتریکی عصبی را ثبت کرده و آن‌ها را به گیرنده اعضای حرکتی منتقل کند و به این ترتیب، آسیب را دور بزند.

اخیرا این محققین یک مطالعه منتشر کرده اند که یک پیشرفت در فناوری را نشان می دهد و قادر است سیگنال های پایاتر، واضح تر و قوی تری در بدن ایجاد کند.

این فناوری با عنوان اتصال مغز ـ کامپیوتر، سیگنال ها را ثبت و با کمک الکترودها منتقل می‌کند. الکترودها، قطعات کوچکی هستند که سیگنال ها را از مواد شیمیایی مغز تحت عنوان انتقال دهنده های عصبی می خوانند. با ثبت سیگنال ها در لحظه ای که شخص قصد حرکت دارد، این اتصال متوجه الگوی سیگنال های مربوطه شده و آن را به اعضا و یا حتی اعضای مصنوعی منتقل می کند و به این ترتیب حرکت را به فرد باز می گرداند.

مواد فعلی این الکترودها در این دستگاه یک ورق نازک پلاتین است. مشکل اینجاست که این الکترودها ممکن است در طی زمان خراب شوند. سپس الکترودهایی از جنس کربن شیشه ای ساخته شد. این مواد ۱۰ برابر نرم تر از پلاتین هستند و در طی زمان و تحت شبیه سازی الکتریکی دوام بیشتری دارند. کربن شیشه ای برای خواندن انتقال دهنده های عصبی بسیار بهتر عمل می‌کند و سیگنال واضح تر است.

الکترودهای کربن شیشه ای در SDSU ساخته شده اند. این روند شامل الگودهی به پلیمر مایع می شود تا به شکل صحیح در آید، سپس تا ۱۰۰۰ درجه سلسیوس گرما داده می شود تا به حالت شیشه ای و رسانای الکتریکی در آید. پس از اینکه الکترودها پخته و سرد شدند، در چیپ هایی ادغام می شوند که سیگنال ها را از مغز خوانده و به اعصاب منتقل می‌کنند.

محققین در آزمایشگاه Kassegne در حال استفاده از این اتصال مغز ـ کامپیوتر هستند تا سیگنال های عصبی را هم‌زمان از قشر مغز و داخل مغز دریافت کنند.

یکی از محققین می‌گوید "اگر شما از بخش های عمیق تر مغز اطلاعات را ثبت کنید، قادر خواهید بود از سلول های عصبی پیام دریافت کنید. در قشر مغز شما از خوشه ها  سیگنال دریافت خواهید کرد. این ترکیب به شما یک درک بهتر از سیگنال‌های پیچیده مغز می دهد.”

میکو هیرابایاشی، دانشجوی دکتری آزمایشگاه  Kassegne در حال کار بر روی استفاده های دیگر این فناوری است. این خانم مشغول آزمایش بر روی موش هاست تا بفهمد این تحریکات الکتریکی آیا باعث رشد نورون های جدید در نخاع می شود یا خیر. امید است که این تحریکات باعث رشد سلول های جدید و جایگزینی بافت نخاعی آسیب دیده در انسان شوند. الکترودهای جدید کربن شیشه ای به وی اجازه ایجاد تحریک، خواندن سیگنال های الکتریکی  و شناسایی بهتر حضور انتقال دهنده های عصبی در نخاع را می دهند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ثمین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر