«الهام علی‌اف» همسرش را معاون اول خود کرد
۴۸۴۵۷۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
۴۴۳۸
رئیس جمهوری آذربایجان امروز (سه شنبه) همسرش "مهربان" را که ۵۲ سال دارد به عنوان معاون اول خود منصوب کرد.
خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری آذربایجان امروز (سه شنبه) همسرش "مهربان" را که ۵۲ سال دارد به عنوان معاون اول خود منصوب کرد.

الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان امروز همسرش، مهربان را در سمت معاون اول رئیس جمهور که بعد از همه پرسی ماه سپتامبر بر سر قانون اساسی ایجاد شد منصوب کرد.

همسر رئیس جمهوری آذربایجان پیشتر به عنوان یک قانون گذار فعالیت کرده و در گذشته نیز مدیریت یک خیریه را بر عهده داشته است.

منتقدان الهام علی‌اف می‌گویند همه پرسی ماه سپتامبر گذشته جمهوری آذربایجان که موجب افزایش دوره ریاست جمهوری از پنج سال به هفت سال شد عملا حکومت خاندانی را در این کشور تثبیت کرده است.

در سال ۲۰۰۳ الهام علی‌اف جانشین پدرش حیدر علی‌اف به عنوان رئیس جمهوری آذربایجان شد. پدر او در ابتدا به عنوان رهبر حزب کمونیست در این کشور در زمان شوروی سابق و در دوره بعد از سقوط شوروی نیز به عنوان رئیس جمهور رهبری جمهوری آذربایجان بر عهده داشت.

الهام علی‌اف ۵۵ ساله همپیمانی نزدیکی با غرب داشته اما دولتش با انتقاد غرب‌ها به خاطر نقض حقوق بشر و سرکوب مخالفان روبرو است.

قانون اساسی جمهوری آذربایجان اختیارات معاون اول رئیس جمهور را مشخص نکرده اما انتظار می‌رود که این اختیارات شامل نظارت بر کابینه باشد.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1395/12/03
52 سالش هست اون خانمه بزنم به تخته اینقدر عمل جراحی کرده 20 ساله نشون میده یا ابرفضر
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1395/12/03
همسر الهام علیو اصالتا ایرانی و اهل شهر خلخال است و علاقه ی وافری به ایران دارد و از خانواده های فرهیخته ی ساکن در آذربایجان است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج