«نصف جهان» چگونه توریست ها را به سمت ایران جذب می کند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۸۷۹۲۱
۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۶
۲۰۹۵۲
اصفهان بزرگترین و مهمترین شهر در غرب و مرکز آسیا به شمار می رود.موقعیت این شهر در مسیرهای تجاری در زمان صفویه این شهر را پایتخت ایران کرده بود.
وب‌سایت انتخاب: از زمان روی کار آمدن حسن روحانی صنعت توریسم ایران با رشد بی سابقه ای بعد از انقلاب اسلامی مواجه شده است. برجام به تقویت این روند کمک شایان ذکری کرده.در واقع در سال های اخیر، ایران یکی از مقاصد توریستی جذاب در سراسر جهان بوده است.

 پایگاه های خبری بیزینس اینسایدر و بلومبرگ هر دو ایران را در میان 50 و 20 مقصد جذاب جهان در سال 2017 برشمرده اند. آمارهای رسمی حاکی از آن است که در سال 2015 تعداد توریست هایی که از ایران بازدید کرده اند 5.2 میلیون نفر بوده که در مقایسه با سال 2012 که این تعداد 3.5 میلیون بوده است رشد قابل توجهی داشته و به همین واسطه میلیاردها دلار درآمد نصیب صنعت گردشگری ایران شده است.
 
 «نصف جهان» چگونه توریست ها را به سمت ایران جذب می کند؟

ریحانه احسانی زاده راهنمای انگلیسی زبان یک تور در تهران گفته در سال گذشته افزایش چشم گیری در تعداد گردشگران خارجی ای که به ایران آمده اند شاهد بودیم. شهرهایی نظیر تهران و اصفهان و کاشان و یزد و کرمان و شیراز جزو مقاصد برتر برای توریست های خارجی است.

او  گفته در میان این شهرها اصفهان بیشترین توجه ها را به دلیل مکان های قابل توجه از نظر معماری به خود جلب کرده است.

اصفهان بزرگترین و مهمترین شهر در غرب و مرکز آسیا به شمار می رود.موقعیت این شهر در مسیرهای تجاری در زمان صفویه این شهر را پایتخت ایران کرده بود. شاه عباس صفوی یک زمان اصفهان را مرفه ترین شهر ایران تبدیل کرده بود و بسیاری از بناهای تایخی و ساختمان هایی که امروز معروف هستند در زمان او ساخته شده است.

مسجد جامع اصفهان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مساجد در ایران است و بیشتر توریست ها به دیدن این مسجد می روند. اگرچه این مسجد در قرن 11 م ساخته شده است اما گفته می شود ساخت این مسجد به قرن هشت بر میگردد . از آن زمان به بعد مسجد بارها بازسازی و مرمت شده و به موزه زنده ای از هنر معماری اسلامی و ایرانی تبدیل شده است. این مسجد اولین سازه اسلامی است که چهار حیاط یا ایوان دارد که طرح کاخ ساسانی را در معماری مذهبی اسلامی تداعی می کند. این مسجد به الگویی برای بسیاریاز مساجد در سراسر آسیای مرکزی نیز تبدیل شدهاست.
 
«نصف جهان» چگونه توریست ها را به سمت ایران جذب می کند؟ 

مسجد جامع اصفهان یکی از 21 اماکن طبیعی و مذهبی ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. بازارهای تاریخی و جذاب در نزدیکی این مسجد این مکان را به میدان نقش جهان وصل کرده است که به یکی دیگر از اماکن میراث جهانی ثبت شده در سال 1979 است. میدان نقش جهان زمین چوگان بوده و یکی از بزرگترین میادین جهان به شمار می رود.

ویژگی تعداد زیادی از سازه های اسلامی نظیر مسجد شاه و شیخ لطف الله است است که همه آنها با کاشی هایی به رنگ آبی فیروزه ای تزیین شده اند. این یکی از ویژگی های سازه های زمان صفویه است.

میدان نیز شامل عالی قاپو و دروازه به بازار قیصریه است. مارتینا بیساز عکاس سوییسی ای که سال پیش در ایران بوده است به المانیتور گفته اصفهان یکی از جذاب ترین تجارب من بوده است. عالی قاپو و مسجد شیخ لطف الله به شدت من راتحت تاثیر قرار داد.

همه اینها تنها مثال های کوچکی از نشانه های تاریخی شگفت انگیز اصفهان هستند. کاخ چهل ستون در زمان صفویه به عنوان مکانی برای برگزاری جشن و سرگرمی مردم ساخته شده بود. هرچند کاخ هشت بهشت از چهل ستون کمتر معروف است اما سقف این کاخ نیز کمتر از بقیه پر زرق و برق نیست. این کاخ سقف هایی سراسر آیینه کاری و نقاشی دارد. اما اصفهان تنها به مساجد و کاخ هایش محدود نمی شود. این شهر به پل های متعددی که از روی رودخانه زاینده روز میگذرد نیز معروف است. پل سی و سه پل یکی از بلند ترین و معروف ترینپل ها در میان 11 پل این شهر است. این پل به طول 300 متر یکی از مکان های دیدنی اصفهان است.
 
«نصف جهان» چگونه توریست ها را به سمت ایران جذب می کند؟ 

بیساز گفته من خیلی خوش شانس بودم که این پل معروف را که از رودخانه پر آبی می گذرد دیدم. مهربانی و میهمان نوازی مردم اصفهان فوق االعاده بود و این جا شبیه به هیچ جای دیگر جهان نیست.

علی رغم اینکه اصفهان یکی ازمهمترین مراکز جهان اسلام است اما به تسامح مذهبی نیز معروف است. در این شهر جمعیت بالایی از ارامنه و یهودیان نیز زندگی می کنند. کلیسای وانک در زمان سلطنت شاه عباس دوم ساخته شد و یکی ازمعروف ترین کلیساها در شهرستان اصفهان به شمار می رود.

احسان 38 ساله که راهنمای یک تور در اصفهان است به المانیتور گفته او هرگز تا این اندازه توریست خارجی در اصفهان و دیگر شهرها ندیده بود. او گفته امروزه مکان های زیادی است که توریست های خارجی در آن بیشتراز جمعیت محلی های آن جا هستند این برای اقتصاد ماخوب است.

فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان به المانیتور گفته که تعداد توریست های خارجی 400 درصد در چهار سال پیش افزایش یافته است. اصفهان بالاترین رتبه را در افزایش رتبه سالانه گردشگران خارجی داشته است. سال گذشته 25 هزار توریست خارجی از اصفهان دیدن کردند و انتظار می رود این عدد تا پایان سال به 35هزار نفر برسد.

از این گذشته با توجه به اینکه میانگین سن توریست های خارجی ای که از اصفهان دیدن میکنند از 50 سال به 20 تا 30 سال رسیده است الله یاری تاکید کرده برنامه ما جذب 1 میلیون توریست خارجی در سال 2021 است.

او گفته این شهر به نصف جهان معروف است و به همین جهان مهمترین مقصد گردشگری ایران در سال آینده نیزخواهد بود.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1395/12/11
اصفهان توريست نميياد اصفهان سر راه مسافران داخلي است توريست اگه بود وضع اين جوري بود !!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1395/12/15
اگه اصفهان نبود ایران چیز زیادی واسه گردشگر خارجی نداشت.
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1395/12/28
من کتابی با عنوان؛ایران سرزمین باشکوه؛که حاوی خاطرات گردشگران خارجی از ایران و نگاه آنها به ایران و مردم است جاپ کرده ام.برای معرفی آن از طریق شما باید چکار کنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
کالازم_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر