ساخت 5 راکتور هسته ای چین تا پایان 2017
۴۹۰۷۲۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۸
۳۷۴۶
دولت چین اعلام کرد :‌ این کشور تا پایان سال ۲۰۱۷ ساخت راکتور هسته‌ای را تکمیل و ساخت و ساز هشت راکتور دیگر را آغاز خواهد کرد.
خبرگزاری ایسنا:‌ دولت چین اعلام کرد :‌ این کشور تا پایان سال ۲۰۱۷ ساخت راکتور هسته‌ای را تکمیل و ساخت و ساز هشت راکتور دیگر را آغاز خواهد کرد.

به نقل از پایگاه خبری چین دیلی، ‌طبق برنامه اعلام شده از سوی وزارت ملی انرژی چین، روند ساخت پنج راکتور هسته‌ای این کشور در سال ۲۰۱۷ تکمیل و ساخت هشت راکتور دیگر نیز تا پایان سال جاری (میلادی) آغاز خواهد شد. این امر سبب می‌شود تا ظرفیت تولید برق هسته‌ای چین تا سال ۲۰۱۲ دو برابر شود.

این وزارتخانه هنوز مشخصات هشت راکتور جدید و محل ساخت آن‌ها را اعلام نکرده است اما اقدامات اولیه هم اکنون در حال انجام است.

وزارت ملی انرژی چین همچنین اعلام کرد که کشورش آماده است تا صادرات فناوری برق هسته‌ای خود را افزایش دهد که شامل ادامه همکاری ها با پاکستان برای ساخت واحدهای نیروگاه کراچی و اجرای طرح راکتور hualong one در انگلیس است.

کشور پهناور چین در حال حاضر ۳۶ راکتور برق هسته‌ای عملیاتی دارد و ۲۱ راکتور نیز در مرحله ساخت و ساز هستند و روند ساخت تعدادی دیگر نیز به زودی آغاز خواهد شد. این راکتورها از پیشرفته ترین نوع خود در دنیا هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج