ماموریت غیرممکن دختر ایرانی +عکس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۹۳۶۸
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۹
۱۴۲۱۸
احمدی اولین زنی در ایران است که با یک طناب و به روش بانجی با هلی کوپتر بین زمین و آسمان معلق مانده است، سال گذشته هم توانسته بود سقوط از یک هواپیما در ایران را برای اولین بار به نام خود ثبت کند تا مشخص شود او ورزشکاری است که دست به ماموریت های غیرممکن می زند.
ایسنا: "آدرنالین" جزء مشهورترین هورمون های انسانی است که هرگاه پایش در میان است، باعث افزایش ضربان قلب، انقباض عروق و انبساط راه های هوایی می شود. نکته قابل توجه این است که این هورمن در افراد گاهی غیر ارادی و براساس مقتضیات مکانی و زمانی بیشتر ترشح می شود اما گاهی برخی ها با خواسته خود دست به فعالیت هایی می زنند تا آدرونالین خونشان بالا رود. آنها افرادی هستند ماجراجو که دوست دارند به جای آن که خطر به سراغشان بیاید خودشان به استقبال اتفاقات غیر معمول بروند. یکی از این افراد «مهسا احمدی» است که در آخرین ماجراجویی خود با طنابی از بالگرد سقوط کرد.

 مراسم تجلیل از دست اندرکاران سفرهای نوروزی روز 29 فروردین در استادیوم آزادی برگزار شد. در حاشیه این مراسم اتفاقی نادر رخ داد و آن سقوط «مهسا احمدی» با روش بانجی از بالگرد سازمان هلال احمر بود.

احمدی اولین زنی در ایران است که با یک طناب و به روش بانجی با هلی کوپتر بین زمین و آسمان معلق مانده است، سال گذشته هم توانسته بود سقوط از یک هواپیما در ایران را برای اولین بار به نام خود ثبت کند تا مشخص شود او ورزشکاری است که دست به ماموریت های غیرممکن می زند.

2-1357.jpg

او درباره سقوط آزاد خود از هلی کوپتر می گوید: " معمولا در مانورهای بین المللی از ما دعوت می کنند که برنامه داشته باشیم و این عملبات چهارمین باری محسوب می شد که با سازمان هلال احمر همکاری داشتیم. در عملیات های گذشته هیچوقت اجازه پریدنم از بالگرد را نمی دادند که دلیل آن هم میزان خطر چنین کاری بود. با این حال من این بار هم درخواست کردم که بتوانم همچون سایر اعضای گروه از بالگرد سقوط آزاد داشته باشم که ابتدا مخالفت شد اما در نهایت گفتند که باید یک تست بدهم و اگر موفق شوم می توانم روز مراسم با بانجی از بالگرد بپرم. "احمدی ادامه می دهد: " یک روز پیش از مراسم، در یکی از پایگاه های هلال احمر در شهریار عملیات بانجی را با موفقیت انجام دادم و قرار شد که قسمتی از برنامه مانور سازمان باشم اما در روز مراسم در حالی که قرار بود ساعت 13 از بالگرد بپرم گفتند که امکان چنین کاری وجود ندارد، هر چند با پیگیری های لازم ساعت 16/30 توانستم در ورزشگاه آزادی با یک طناب از بالگرد پایین بپرم.

او از سخت ترین مرحله سقوط آزاد خود می گوید: " این عملیات خطرناک ترین کاری بود که تا کنون انجام داده بودم، چون بیش از همیشه نیاز به دقت داشتم و کوچکترین اتفاق ، می توانست برایم حادثه آفرین باشد. سخت ترین قسمت کار وقتی بود که باید کش را از پاهایم جدا می کردم و به کمرم می بستم تا به صورت ایستاده فرود بیایم . این کار باید در زمان کوتاهی انجام می شد تا قبل از فرود بالگرد با جا به جا کردن کش ها به شکل ایستاده قرار می گرفتم در غیر اینصورت ممکن بود که به پره های بالگرد برخورد کنم. "

احمدی حدود 15 متر زیر بالگرد بود، کاری که شاید تجسم کردن آن هم آنقدرها آسان نباشد، " از زمان پرش تا پایان عملیات حدود 7 دقیقه طول کشید اما این دقایق هیجان انگیز ترین لحظه های زندگی ام محسوب می شد. و توانستم در این مدت کوتاه پرشی موفق را داشته باشم. من در زندگی ام و در ورزش بانجی سه بار از هیجان جیغ کشیدم؛ یکی حدود چهار سال پیش بود که در افتتاحیه دکل گنجنامه همدان هیجان زده شدم و دیگری دو سال بعد پرش بانجی سه نفره همزمان بود که باز هم در همدان انجام شد و ما توانستیم رکورد جهانی را بزنیم هر چند این رکورد ثبت نشد و آخرین باری هم که از هیجان جیغ زدم مربوط به یکی دوهفته پیش است که از بالگرد پریدم."


احمدی که پیش از این ژیمناست بوده و حتی در دوره ای به عضویت تیم ملی ووشو بانوان هم در آمده، درباره این که چگونه با ورزش آشنا شده است، می گوید: حدود 6 سالم بود که به ژیمناستیک آمدم و از هفت سالگی عضو تیم ملی بودم تا این که در 18 سالگی در این رشته بازنشست شدم چون دختران در این رشته زود بازنشست می شوند .من هم مجبور شدم ژیمناستیک را کنار بگذارم و پس از آن رشته های زیادی مانند شیرجه، کونگفو و ووشو را تجربه کردم . برای دوسال هم عضو تیم ملی ووشو بودم اما در نهایت این رشته ها نتوانستند من را جذب کنند.او پس از آن که ووشو را کنار گذاشت ،دست به کارهای باورنکردنی مثل پریدن از هواپیما، و... زد،تابستان گذشته بود که برای اولین بار سقوط آزاد را از هواپیما تجربه کرد، کاری که تا آن روز هیچ دختری پس از انقلاب در ایران انجام نداده بود.

احمدی در این باره می گوید: " تصمیم داشتم از هواپیما بپرم هر چند سقوط آزاد در ایران برای همه امکان پذیر نیست اما من با چند نفر دیگر که آن ها هم پرنده بودند، به فرودگاه رفتیم و گفتیم که می خواهیم ثبت نام کنیم اما خودمان هم امید نداشتیم کسی با ما تماس بگیرد. بر خلاف تصورمان ، یک روز تلفن کردند و گفتند اول شهریور به فرودگاه کلاله برویم. وقتی به این منطقه رسیدیم، گروه ما سه روز در فرودگاه ماند و در این مدت من 4 پرش انجام دادم البته هواپیما آنقدر که باید ، بالا نرفت دلیلش هم نداشتن امکانات موردنیاز بود برای همین من از ارتفاع 2 هزار پایی پریدم که سقوطم 8 ثانیه طول کشید."


سقوط آزاد احمدی از سوی هواپیمایی کشور به عنوان اولین دختری که پس از انقلاب از هواپیما پریده ، ثبت شده است: "پیش ازاین تجربه پاراگرایدر هم داشتم اما راستش این ورزش برایم آنقدر که باید هیجان انگیزی نبود. من سقوط آزاد را خارج از ایران آموزش دیدم 3 ساعت تجربه تونل باد داشتم و بعد تصمیم گرفتم که درایران هم این تجربه را داشته باشم و وقتی قرار بود از هواپیما بپرم حتی خلبان هم فکر می کرد که در آخرین لحظه منصرف می شوم اما تصمیم خودم را گرفته بودم،‌ هر چند زمان سقوطم چند ثانیه بیشتر طول نکشید اما زیباترین مناظر را در همین لحظه کوتاه دیدم."

این ورزشکار که سابقه پارکور را در کنار دیگر فعالیت های ورزشی خود دارد و دانشجوی تربیت بدنی است او درباره وضعیت تحصیلی اش توضیح می دهد:" خیلی وقت ها نمی توانم در کلاس ها حضور داشته باشم و تا کنون مجبور شده ام که سه مرتبه واحد فوتسال را بگیرم و استادم راضی نمی شود که در کلاس نباشم و نمره بگیرم. اما ورزش را دوست دارم و برایم مهم است که در این رشته فارغ التحصیل شوم."مهسا احمدی 23 ساله که در سال 91 روزهای پر کاری را پشت سر گذاشته است می خواهد امسال هم متفاوت تر ازپیش ظاهر شود: " سال گذشته برایم سال بسیار خوبی بود و اتفاقات باورنکردنی را پشت سر گذاشتم. امیدوارم امسال هم بتوانم کارهای هیجان انگیز بیشتری را انجام بدهم و خودم را ثابت کنم."

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
CHINA
10:50 - 1392/02/07
اشتباه : ضور نه حضور .
پاسخ ها
مدیر پایگاه با سپاس
اصلاح شد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
04:40 - 1392/02/08
ماموریت غیرممکن دختر ایرانی!!!!!!!!!
تیتر مسخره ای بود گفتم ببین حالا چی کار کردن .واقعا همه تو این مملکت چیز باید به هم بیاد دیگه شما هم تقصیر ندارید...........
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:05 - 1392/02/09
یه نفر اون آقایونو تو زمین فوتبال بگیره !
پاسخ ها
نرگس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
الحق که خوب اسمی انتخاب کردی شیطون.....
D:
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:43 - 1392/02/09
ايول به تو كه پرچم دخترا رو بالا بردي مهساي عزيزم!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:36 - 1392/02/09
ماموریت غیرممکن دختر ایرانی!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222