بزرگترین افشاگری ویکی‌ لیکس علیه «CIA»
۴۹۳۹۱۶
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۶
۳۹۶۱
ویکی‌لیکس حدود 8 هزار سند محرمانه از سازمان سیا را منتشر و اعلام کرده که این بزرگترین مجموعه از اسناد سازمان سیا است که به وسیه این وبسایت منتشر شده است.
خبرگزاری میزان: ویکی‌لیکس حدود 8 هزار سند محرمانه از سازمان سیا را منتشر و اعلام کرده که این بزرگترین مجموعه از اسناد سازمان سیا است که به وسیه این وبسایت منتشر شده است.

راشا تودی گزارش داد؛ این اسناد به وسیله وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس و با عنوان «سال صفر» و اولین مجموعه از افشاگری این وبسایت در مورد سازمان سیا با نام  «Vault7» است.

ویکی‌لیکس با انتشار بیانیه‌ای نوشت: سال صفر مجموعه‌ای از اسناد درباره برنامه هک سازمان سیا در سراسر جهان است.
 
بزرگترین افشاگری ویکی‌ لیکس علیه «CIA» 

در بیانیه ویکی‌لیکس آمده که «سال صفر» جزئیات مفصلی از «برنامه جهانی هک مخفیانه» سازمان سیا آمریکا از جمله سوء استفاده از محصولات شرکتهایی مانند «آی‌فون اپل»، «اندروید گوگل» و «ویندوز مایکروسافت»  و حتی تلویزیونهایی چون سامسونگ را افشا می‌کند که چگونه این محصولات را تبدیل به میکروفنهای جاسوسی تبدیل می‌کرده است.

ویکی‌لیکس برای اثبات ادعاهای خود می‌نویسد که منشاء اصلی سندهای این وب‌سایت شبکه‌ای در درون خود سازمان سیا به نام «مرکز اطلاعات سایبری در «لانگلی» ویرجینا است.

بنا به گزارش «راشا تودی» منبع اصلی افشاگری این اسناد درباره انگیزه اصلی خود از افشاگریهای اسناد محرمانه سازمان امنیتی آمریکا بیانیه‌ای را در اختیار وب‌سایت ویکی‌لیکس قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: هدف اصلی ما از افشای اسناد سازمان سیا دامن زدن به مباحث عمومی مانند امنیت، کاربرد، تولید و توزیع و کنترل همگانی سلاحهای سایبری است.

آنگونه که ویکی‌لیکس اعلام کرده تاریخ و امضاء این اسناد محرمانه نشان می ‌دهد که این اسناد بازه زمانی سالهای 2013 تا 2016 را در برمی‌گیرند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج