۴۹۴۹۵۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۲
۶۶۳۵
خانواده شهید لاجوردی و چند شهید دیگر به همراه غلامعلی حداد عادل از عوامل فیلم «ماجرای نیمروز» محمدحسین مهدویان تقدیر کردند.
خبرگزاری ایسنا: خانواده شهید لاجوردی و چند شهید دیگر به همراه غلامعلی حداد عادل از عوامل فیلم «ماجرای نیمروز» محمدحسین مهدویان تقدیر کردند.

در این مراسم که شب گذشته 18 اسفندماه به همت حجت‌الاسلام محمدرضا زائری و محمد رسولی شاعر و فعال فرهنگی در موسسه سرچشمه برگزار شد، چهره‌های سیاسی و فرهنگی همچون الیاس حضرتی، غلامعلی حداد عادل، خانواده شهیدان باهنر، لاجوردی، باکری، شیرودی، عبدالهی، اندرزگو، کریمی، سیدمحمد حسینی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید اوحدی، شاکری، حجت‌الاسلام سرلک، سعید بیابانکی، مهدی طالقانی و ... حضور داشتند.

پس از نمایش فیلم، پسر شهید لاجوردی عنوان کرد: از عوامل این فیلم فاخر تشکر می‌کنم. موضوع «ماجرای نیمروز» درباره منافقین است. این افراد به دلیل نفاق که ذات آنهاست همچنان در حال فعالیت هستند. بهتر است پیوندی بین ادبیات فاخر در هنر و کلمات قرآنی و نهج‌البلاغه ایجاد کنیم تا بتوانیم شیوه مبارزه با آنها را بیشتر نشان دهیم.


در ادامه پسر شهید باهنر گفت: من فکر می‌کنم چنین آثاری زبان تاثیرگذار امروز ماست که به نسل بعدی منتقل می شود. جای چنین فیلم هایی در سینمای ایران کم است. عوامل «ماجرای نیمروز» حرکت خوبی را شروع کردند و امیدوارم ادامه پیدا کند.

همچنین پسر شهید شیرودی اظهار کرد: نسل جدید شاید اطلاع نداشته باشند که منافقین از کفار هم بدتر هستند. با ساخت چنین اثاری می‌توان به نسل بعد نشان داد که با این همه عداوتی که برای نظام انقلاب اسلامی وجود داشته و دارد، چطور این نظام همچنان با قدرت ایستادگی می کند.

غلامعلی حداد عادل نیز بیان کرد:این فیلم چند پیام دارد. اینکه ما برای حفظ انقلاب چقدر زحمت کشیده ایم و نسل جدید اینها را با پوست و گوشت خود لمس کنند. این انقلاب نه به سادگی به پیروزی رسیده و نه به سادگی حفظ شده است. این فیلم ماجرای یک نیمروز است و شما بدانید چقدر از این روزها در انقلاب را پشت سر گذاشتیم.

او افزود:حالا منافقین کجا هستند؟حالا در پاریس چه می کنند؟ حالا در لباس آزادی‌خواهی مورد پشتیبانی کشورهای دیگر همچون آمریکا قرار می گیرند. نسل امروز بدانند هیچ چیز عوض نشده است. ملت باید هوشیار باشند و نباید به آنها خوش‌بین بود. نسل جوان که آن روزها را ندیده است، باید با چشم باز به امروز نگاه کند.

پدر شهید علی آقا عبدالهی در ادامه این مراسم گفت: من جانباز ترور در سال 60 هستم. جای چنین فیلم‌هایی در سینما خالی بود. خیلی خوشحالم که امروز فرصتی شد تا «ماجرای نیمروز» را ببینم.

پسر شهید عباس کریمی هم گفت: همیشه عنوان می‌شود که شهدا با اطرافیان خود ارتباط خوبی داشتند. شاید شنیدن چنین جملاتی کلیشه باشد. اما واقعیت همین است. کسی که نسبت به خانواده و همسایه و آشنایانش بی‌تفاوت نباشد، نسبت به کشور و سرزمین خود هم بی‌تفاوت نیست. این همان کاری است که عوامل «ماجرای نیمروز» انجام دادند و نسبت به تاریخ کشور خود بی‌تفاوت نبودند.

در پایان این مراسم از عوامل و بازیگران فیلم تقدیر و قدردانی شد و تمامی چهره‌های فرهنگی و عوامل فیلم به رسم یادبود پوستر «ماجرای نیمروز» را امضا کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج