امان از روزی که روبات‌ها هک شوند!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۹۸۵۸۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
۳۵۱۸
زمانی که درباره روبات‌ها صحبت می‌کنیم، گفته‌های ما عمدتا در ارتباط با مشاغلی است که از دست خواهند رفت. اما زمانی که درباره مخاطرات پیرامون روبات‌ها صحبت کنیم آن‌گاه چه می‌گوید؟
وب سایت شبکه: زمانی که درباره روبات‌ها صحبت می‌کنیم، گفته‌های ما عمدتا در ارتباط با مشاغلی است که از دست خواهند رفت. اما زمانی که درباره مخاطرات پیرامون روبات‌ها صحبت کنیم آن‌گاه چه می‌گوید؟ نرم‌افزارها و میان‌افزارهایی که امروزه در روبات‌ها نصب شده‌اند در برابر آسیب‌پذیری‌های بحرانی بی‌دفاع هستند و هکرها با کمی دانش اولیه این شانس را دارند تا کنترل از راه دور این ماشین‌های هوشمند را به راحتی به دست بگیرند.
 
امان از روزی که روبات‌ها هک شوند! 

اگر به اطراف خود نگاه کنید، انواع مختلفی از روبات‌ها را مشاهده می‌کنید که در مصارف خانگی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طوری که هر روزه شاهد حضور هر چه پر رنگ‌تر این ماشین‌های هوشمند در حوزه‌های مختلف به ویژه پزشکی هستیم. IOActive گزارش کرده است تا سال 2020 هزینه‌ای که بابت طراحی، ساخت و سرویس‌های پشتیبانی روبات‌ها صرف خواهد شد به رقم 188 میلیارد دلار خواهد رسید. نزدیک به دو سال پیش بود که روبات‌ها چند حادثه جدی را برای کارگران کارخانه‌های ماشین‌سازی رقم زدند. اما به تازگی پژوهشگران IOActive درباره آسیب‌پذیری روزافزون روبات‌ها هشدار داده‌اند.

آن‌ها روبات‌های فعال در حوزه‌های خانگی، صنعتی و تجاری را که از سوی شش شرکت بزرگ طراحی شده‌اند مورد بررسی قرار دادند. این پژوهشگران نرم‌افزارها، برنامه‌‌ها، اسمارت‌فون‌ها و میان‌افزارهای مورد استفاده در این روبات‌ها را مورد تحلیل قرار دادند. این گروه گفته‌اند: «در این آزمایش موفق شدیم 50 آسیب‌پذیری مختلف را شناسایی کنیم، با این وجود بررسی ما عمیق نبود و به احتمال بسیار زیاد آسیب‌پذیری‌های به مراتب بیشتری وجود دارند. ما آسیب‌پذیری‌های فوق را به اطلاع شرکت‌های سازنده رسانده‌ایم اما تنها 4 شرکت به گزارش ما واکنش نشان داده‌اند.» از میان این شرکت‌ها SoftBank Robotics تنها شرکتی بود که اعلام کرده آسیب‌پذیری شناسایی شده را ترمیم کرده است اما هیچ‌گونه اطلاعی در ارتباط با جزییات این آسیب‌پذیری ارائه نکرد.

IOActive در گزارش خود آورده است: «روبات‌هایی که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند به طیف گسترده‌ای از آسیب‌پذیری‌ها و مشکلات آلوده بودند. از شایع‌ترین و جدی‌ترین این باگ‌ها به مشکلات مربوط به برقراری ارتباط، احرازهویت، رمزنگاری، حریم خصوصی، تنظیمات پیش‌فرض کارخانه و مولفه‌های متن‌باز می‌توان اشاره کرد. هر یک از این آسیب‌پذیری‌ها به هکرها اجازه می‌دهند مکانیزم‌های ارتباطی میان روبات و دستگاه کنترل کننده را استراق سمع کرده و بی آن‌که به گذرواژه و نام کاربری نیازی داشته باشند، به سرویس‌های حیاتی دست پیدا کرده، برنامه‌ها و میان‌افزارهای مخرب خود را نصب کرده و حتا اطلاعاتی که رمزنگاری نشده‌اند را برداشت کنند. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که آسیب‌پذیری‌های فوق به راحتی بستری برای جاسوسی از روبات‌ها را فراهم می‌آورند. به شکلی که دوربین و میکروفون روبات هک شده و به هکرها اجازه می‌دهد داده‌های شخصی و تجاری را از روبات استخراج کنند. شرکت‌های سازنده بهتر است به جای آن‌که به فکر عرضه سریع روبات‌ها به بازار باشند مولفه امنیت را به دقت مورد بررسی قرار دهند.»
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر