روزانه مغز چند ایرانی از کار می افتد..؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۹۸۹۸
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵
۱۴۹۷۳
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: طبق مطالعات انجام شده در کشور روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر در ایران دچار سکته مغزی می‌شوند و با توجه به سالمند شدن جامعه این عارضه در آینده افزایش خواهد داشت بنابراین ایجاد مراکز اختصاصی درمان سکته مغزی الزامی است.
خبرگزاری فارس:  رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: طبق مطالعات انجام شده در کشور روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر در ایران دچار سکته مغزی می‌شوند و با توجه به سالمند شدن جامعه این عارضه در آینده افزایش خواهد داشت بنابراین ایجاد مراکز اختصاصی درمان سکته مغزی الزامی است.
 
 علیرضا زالی صبح امروز در بیستمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی اظهار داشت: مقدار زیادی از خطرات ابتلا به سکته‌های مغزی و قلبی با یکدیگر مشترک است که فشار خون، دیابت، چربی خون بالا، چاقی، تغییر سبک زندگی و تغذیه نامناسب شانس ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و سکته‌های مغزی را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 60 درصد افرادی که در کشور ما مبتلا به فشار خون هستند از بیماری خود اطلاع‌ندارند، افزود: در صورت اهمیت ندادن به این مسئله ممکن است فشار خون بالا به صورت سکته مغزی خود را نشان دهد همان طور که دیابت کنترل نشده نیز به این عارضه دامن می‌زند.

این جراح مغز و اعصاب تصریح کرد: از آنجایی که سکته مغزی لطمه زیادی به فرد و خانواده او می‌زند و در نهایت کیفیت زندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد باید به جد اقدامات پیشگیرانه‌ای در نظر گرفته شود.

زالی تصریح کرد: آمار ابتلا به سکته‌های مغزی در کشور رو به افزایش است و از آنجایی که جمعیت کشور رو به سالمندی است پیش‌بینی می‌کنیم در سالهای آینده شاهد شیوع بیشتر سکته مغزی در جامعه هستیم.

وی آگاهی از عوامل خطر بیماری را یکی از نکات حائز اهمیت در راستای پیشگیری دانست و گفت: به عنوان مثال تغییر رژیم‌های غذایی ، اجتناب از مصرف مواد دخانی و کاهش استرس می‌تواند از ابتلا به همه بیماری‌های غیرواگیر به ویژه سکته‌های مغزی مؤثر باشد.

این جراح مغز و اعصاب سکته‌های مغزی گذرا (TIA) را زمینه‌ساز سکته‌های مغزی ثابت عنوان کرد و گفت: سکته‌های مغزی گذرا اگر مورد توجه قرار نگیرد 16 بار شانس اینکه فرد در هفته‌های آتی سکته کند را افزایش می‌دهد که علائم آن متفاوت است.

زالی اضافه کرد: اگر فرد هنگام برخاستن از خواب احساس گزگز در دستان داشته باشد یا از لحاظ تکلم و قدرت دید دچار اختلال شود باید روی این موارد حساسیت داشته باشد و به پزشک مراجعه کند چرا که این علائم در کمتر از 24 ساعت از بین می‌رود و فرد آن را به حساب مشکلات جسمانی می‌گذارد.

وی به سالمندانی که بیماری‌های زمینه‌ای قند، چربی و فشار خون بالا دارند توصیه کرد در صورتی که دچار علائم اخلال گذرا در تکلم، بینایی، حرکت، اخلال در اندام‌ها یا راه رفتن شدند حتماً به پزشک مراجعه کنند چون این علائم می‌تواند پیش‌درآمدی بر سکته‌های مغزی باشد.

رئیس سازمان نظام پزشکی به مطالعاتی که در مورد سکته‌های مغزی در کشور انجام شده گفت: بر اساس نتایج این مطالعات روزانه بین 250 تا 300 نفر در ایران دچار سکته مغزی می‌شوند که البته این آمار بدون در نظر گرفتن افرادی است که دچار علائم خفیف شده یا به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند.

زالی خاطر نشان کرد: سکته‌های مغزی شایع‌ترین بیماری ناتوان‌کننده حوزه مغز و اعصاب است و در کشورهای توسعه یافته برای کاهش آمار مرگ و میر و عوارض ناشی از سکته‌های مغزی مراکز جامعی راه‌اندازی شده که جدیدترین روش‌های درمانی با حضور گروه‌های تخصصی از جمله اقدامات توانبخشی از ساعات آغازین وقوع سکته برای فرد انجام می‌شود.

این جراح مغز و اعصاب از نبود مراکز درمان آستروک (سکته مغزی) در کشور گلایه کرد و گفت: باید بودجه‌های لازم در راستای ایجاد این مراکز در نظر گرفته شود و حداقل در استان‌های بزرگ این مراکز را داشته باشیم.

بیستمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی از صبح امروز تا 13 اردیبهشت جدیدترین دستاوردهای حوزه مغز و اعصاب از جمله سکته‌های مغزی، آلزایمر و پارکینسون را برای متخصصان این حوزه را در هتل المپیک ارائه می‌کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو