محامدی: نمایشنامه‌ اجتماعی تاریخ مصرف ندارند
۵۰۳۶۰۰
۰۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
۳۶۳۲ 
منیژه محامدی معتقد است تئاتر درمانی در حل مسائل اجتماعی بسیار مؤثر است.
هنر آنلاین: منیژه محامدی معتقد است تئاتر درمانی در حل مسائل اجتماعی بسیار مؤثر است.

منیژه محامدی کارگردان برجسته تئاتر معتقد است که هنر نمایش در همه اشکالش خوب است اما آن نوع تئاتری که او می‌تواند کار کند و به آن علاقه وافر دارد تئاتر اجتماعی است.
 
منیژه محامدی: نمایشنامه‌های اجتماعی تاریخ مصرف ندارند

محامدی در گفت و گو با ما ضمن تأکید بر اینکه برایش مهم است نمایشنامه‌ای که کار می‌کند دارای تأثیر اجتماعی باشد خاطرنشان کرد: من نمی‌گویم انواع تئاتر اشتباه است و تئاتر سرگرم کننده نباید اجرا شود اما آن نوع تئاتری که من دوست دارم و بلدم کار کنم تئاتری است که با مسائل اجتماعی و سیاسی بشر ارتباطی اساسی و زنده دارد.

این کارگردان تئاتر همچنین تأکید کرد: نمایشنامه‌های خوب اجتماعی هیچ‌گاه تاریخ مصرف نخواهد داشت، چرا که مسائل اجتماعی ریشه در مسائل همه بشریت در همه زمان‌ها دارند و همواره به اشکال مختلف امکان وقوع آنها وجود دارد. آثاری مثل "حادثه در ویشی" و "پس از سقوط" نوشته آرتور میلر با اینکه به دوران مشخص می‌پردازند، اما وقتی شما خوب آنها را می‌خوانید و اجرا می‌کنید، متوجه می‌شوید که گویی دارند درباره همین زمانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم حرف می‌زنند و هشدار می‌دهند.

محامدی همچنین در خصوص علاقه‌اش به تئاتر درمانی گفت: من تئاتر درمانی را جدای از تئاتر اجتماعی- سیاسی نمی‌دانم. تئاتر درمانی نوعی از تئاتر است که بر اساس اشراف بر مسائل اجتماعی انسان ممکن می‌شود و لذا نمایش‌هایی که من اجرا می‌کنم به نوعی ریشه در همان دغدغه‌ای دارد که مرا به سمت تحصیل، فعالیت و تدریس تئاتر درمانی کشاند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج