قیمت نفت کاهش یافت
۵۰۶۵۴۳
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
۳۴۱۶ 
قیمت هر بشکه نفت برنت، امروز با ۱۵ سنت، معادل ۰. ۳ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۳۸ سنت رسید.
خبرگزاری تسنیم: در حالی که افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان دهنده رشد تولید نفت شیل است و نگرانی‌ها درباره مازاد عرضه در بازارهای جهانی را افزایش داده است، قیمت نفت امروز کاهش یافت. تقویت ارزش دلار نیز فشارهای موجود بر قیمت نفت را افزایش داد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت، امروز با ۱۵ سنت، معادل ۰. ۳ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت نفت برنت در پایان معاملات جلسه گذشته ۱۳ سنت کاهش یافته و به ۵۲ دلار و ۸۳ سنت رسیده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۸ سنت معادل ۰. ۲ درصد کاهش به ۵۰ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در جلسه قبل ۲۵ سنت افزایش یافته بود.

در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، هر دو شاخص نفتی بدترین عملکرد را از اواخر سال ۲۰۱۵ به این سو به ثبت رساندند. قیمت نفت خام آمریکا نسبت به دوره سه ماهه قبلی حدود ۶ درصد کاهش یافت، در حالی که قیمت نفت برنت نیز در این دوره افتی ۷ درصدی داشت.

هفته گذشته پس از آنکه خبرهایی از احتمال تمدید توافق کاهش تولید منتشر شد، قیمت نفت رشد قیمت متوالی سه جلسه‌ای را تجربه کرد. اما پس از آنکه موسسه بیکرهاگز اعلام کرد که تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا در هفته گذشته ۱۰ مورد افزایش یافته و به ۶۶۲ سکو رسیده، که بیشترین افزایش سه ماهه تعداد سکو‌ها از اواسط سال ۲۰۱۱ تاکنون بوده است، قیمت نفت در روز جمعه کاهش یافت.

ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «ما احتمالا داریم به پایان دوره رشد قیمت نفت می‌رسیم. آمارهای جلسه جاری احتمالا از نظر تعیین مسیر آینده بازار مهم خواهد بود. باید ببینیم اواخر امروز چه اتفاقی در اروپا و آمریکا رخ می‌دهد.»

آماری شاخص مدیران خرید اروپا و آمریکا امروز منتشر خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج