اصول‌گرایان به وحدت می‌رسند
۵۰۶۵۵۸
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
۲۱۹۳ 
دو عضو جامعه روحانیت:
حسین ابراهیمی و محمدتقی رهبری دو عضو ارشد جامعه روحانیت بر این باور هستند که اصول گرایان برای انتخابات ریاست جمهوری به وحدت می‌رسند.
عصر ایران: حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در رابطه با فضای سیاسی حاکم بر کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری بهتر است جناح‌ها با هم رقابت سالم داشته باشند باید انتقاد‌ها بصورت سازنده باشد نه برای تخریب، تا باعث شور و هیجان در جامعه شود و این موضوع بسیار ارزشمند است.

این فعال سیاسی ادامه داد: من در سال جاری در سیاست نبوده ام تا بتوانم تحلیل دقیقی از فضای سیاسی ارایه دهم، اما تصور می‌کنم که جناح اصول گرا با اقداماتی که انجام داده، به وحدت می‌رسد و مشکلی از این بابت پیش نخواهد آمد. در همین راستا توصیه ما وحدت در بین تمام جناح هاست، اما کار سیاسی همواره مناقشاتی دارد چرا که روح این فضا اینگونه است.

ابراهیمی معتقد است که "در جو موجود تاکنون بی اخلاقی ندیده است" و می‌گوید: "معنای رقابت همین است که هر کسی سوابق خود را بگوید و نواقص طرف مقابل را بازگو کند و این موضوعی نیست که پنهان باشد. دولت فعلی نیز وقتی با دولت گذشته رقابت می‌کرد، نواقص آن‌ها را بیان می‌کرد و نمی‌توان چنین چیزی را بد دانست به هر حال در میدان مسابقه حرف و حدیث زیاد شنیده می‌شود، اما تخریب افراد توسط یکدیگر مذموم است اگر تخریب نباشد تعریف از خود و انتقاد از دیگران یک برنامه عادی به حساب می‌آید و به هر حال کسی که در میدان رقابت قرارمی گیرد، باید انتقاد کند. "

وی در رابطه با وضعیت سیاسی کشور بعد از فوت آیت الله هاشمی هم اظهار کرد: خداوند رحمت کند آیت الله هاشمی را که یک شخصیت با سابقه، کارکشته و مجرب بودند و تلاششان این بود که تعادل در جامعه بوجود بیاید، اما اینطور نشد. اقای هاشمی هم به یک طرف افتاد و از دولت فعلی طرفداری کرد و این به معنی تعادل نیست بلکه ایشان نیز در یک جریان قرار گرفتند. اقای هاشمی برای اعتدال تلاش کرد، اما موفق نشد، چون به هر حال دولت از افراد یک جناح شکل گرفته است.

این فعال سیاسی افزود: البته دلیلی وجود ندارد که حیات و فوت ایشان را یکسان ارزیابی کنیم. حضور ایشان بسیار نافع بود و تلاش‌های وی هم بسیار بود، اما در نهایت جریان یک طرفه شد و به این شکل نبود که بتواند تعادل را حفظ کنند.

حجه الاسلام حسین ابراهیمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری بهتر است که جناح‌ها با هم رقابت سالم داشته باشند انتقادی هم اگر هست بصورت سازنده باشد نه برای تخریب استفاده شود اگر حساب شده رقابت و انتقاد کنند خود این باعث شور و هیجان در جامعه می‌شود و این موضوع بسیار ارزشمند است.

او در رابطه با ادامه دولت روحانی هم تصریح کرد؛ هر کسی از ظن خود شد یار من. یک عده هستند که ادامه دولت آقای روحانی را موفقیت و خوشبختی جامعه می‌دانند و یک عده‌ای هم معتقدند که موضوع رکود و مسیله معیشت مردم اگر ادامه پیدا کند آفتی برای جامعه خواهد بود و در نتیجه بر اساس سلایق افراد برداشت‌ها متفاوت است. من فعال سیاسی نیستم و نظر شخصی در این مورد ندارم.
 
رهبر: روحانیت قصد دیکته کردن چیزی را ندارد

همچنین حجه الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر عضو جامعه روحانیت در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ به عصر ایران گفت: امیدوار هستیم که شور و هیجان انتخاباتی بدون هر گونه تنش و تخریب روال معمول خود را طی کند حضور مردم در پای صندوق‌های رای تودهنی به دشمنان کشور است.

امام جمعه موقت اصفهان اظهار کرد: حضور اصولگرایان در انتخابات سال ۹۶ به شیوه جدیدی است و در حقیقت سیاست اولیه بر این بوده که؛ هماهنگی و یکصدایی بین جریان و طیف‌های مختلف اصولگرا بیشتر شود. جبهه مردمی نیروی انقلاب هم بر همین اساس تشکیل شد تا بتوانند کاندید‌ها را ارزیابی و در نهایت چهره‌ای که از لحاظ توانمندی و سابقه مورد توجه بیشتر مردم باشد را گزینش و معرفی کنند.

وی ادامه داد: اینکه تا چه میزان به هدف خود دست پیدا کنند هنوز معلوم نیست، اما ما امیدواریم که موفق شوند. پاره‌ای از گروه‌های اصولگرا به این میثاق نپیوسته اند که البته گروه‌های اکثریت نیستند که خب اجباری هم در کار نبوده و اختیار برای اضافه شدن به جمنا بر عهده خود آن‌ها بود. اما از همه گروه‌های اصولگرا دعوت به عمل آمد که به جمنا بپیوندند برای اینکه بتوانند یک نامزد واجد شرایط برای رقابت انتخاباتی را تعیین کنند.

عضوجامعه روحانیت مبارز تهران با اشاره به اینکه در مقابل گروه‌های دیگری هم هستند که مشکلی نیست و رقابت انتخاباتی همین است و جمنایی‌ها قرار است که در ۱۷ فروردین ماه ۹۶ دوباره برای رای گیری جمع شوند افزود: از ابتدا جامعتین در بین مردم و جامعه یک پایگاه داشته و دارد مردم به ان‌ها به عنوان پیشتاز افکار عمومی اعتماد و اطمینان دارند، جهت دهی و همدلی و همراهی از سوی آنان نسبت به مردم وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: البته روحانیت قصد دیکته کردن چیزی را ندارد، فکر خود را بیان می‌کند و گروه‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند روحانیت چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن از اعتبار و محبوبیت برخوردار بوده و نقطه تاریک در بین روحانیت مبارز وجود نداشته است.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآوری کرد: امیدوار هستیم شور و هیجان انتخاباتی بدون هر گونه تنش و تخریب روال معمول خود را طی کند. نمایندگان گروه‌های مردمی رای و نظر خود را بدهند و زمینه برای تحرکات اجتماعی مردم فراهم شود. طبعا مردم ما در هر جبهه‌ای که باشند برای کشورشان دغدغه دارند و حضور مردم یک تودهنی به بیگانگان و نقش برآب کردن نقشه‌های انان است و همچنین جناح‌های مختلف سیاسی کشور نشان داده اند که در مقابل دشمن همیشه وحدت خود را حفظ کرده اند. اصل بر حضور مردم است تا به فرد مورد نظرشان رای دهند.

رهبر در پایان گفت: هنوز فرد خاصی برای ما نهایی نشده است افرادی مطرحند و من نمی‌خواهم نام شخص خاصی را ببرم. در رابطه با ادامه دولت روحانی هم مردم قبلا به وی رای داده اند و رای ملت در اولویت است اگر بار دیگر هم او را انتخاب کنند او رئیس جمهور خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج