در حال حاضر لزومی به حذف صفر از پول نیست
۵۰۶۵۸۴
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
۴۳۹۲ 
یک کارشناس اقتصاد مطرح کرد: حذف صفر از واحد پولی، زمانی ضرورت دارد که تورم حالت افسارگسیخته دارد و در شرایط کنونی اجرای برنامه‌های اقتصادی در میان مدت بهتر است.
اقتصاد آنلاین: یک کارشناس اقتصاد مطرح کرد: حذف صفر از واحد پولی، زمانی ضرورت دارد که تورم حالت افسارگسیخته دارد و در شرایط کنونی اجرای برنامه‌های اقتصادی در میان مدت بهتر است.
 
حمیدرضا برادران شرکا گفت: مطرح کردن حذف صفر از واحد پولی بیشتر جنبه روانی دارد، چرا که حجم معامله با تعداد صفر بالای اسکناس مقادیر قابل توجهی می‌شود و این حالت در اقتصاد نامتعادل جلوه می‌کند.

وی افزود: در دنیا تن‌ها کشورهایی اقدام به حذف صفر کرده اند که نرخ تورم آن‌ها بالای ۵۰ درصد بوده است و در اصطلاح نرخ "تورم افسارگسیخته" داشته اند، اما در داخل چنین وضعیتی وجود ندارد و در حال حاضر ضرورتی به پرداختن به چنین اقدامی نیست.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در عوض حذف صفر از پول می‌توان سیاست‌های اقتصادی تاثیرگذارتری به اجرا گذاشت، تصریح کرد: نرخ تورم یکی از عوامل تاثیر گذار در بخش‌های اقتصادی است که در صورت تداوم و کنترل اجرای آن می‌توان دستاوردهای زیادی را برای کشور فراهم کرد.

وی افزود: بانک مرکزی می‌تواند قبل از پایان هر سال و پیش از تصمیم گیری در خصوص اعلام نرخ مولفه‌های موثر در اقتصاد همانند نرخ دستمزدها، نرخ تولید، هزینه صادرات و واردات، نرخ تورم را برای یک دوره یکساله مشخص کند و به نهادهای مختلف اطلاع دهد که در سال کاری آینده نرخ تورم در این محدوده باقی خواهد ماند.

برادران شرکا ادامه داد: تثبیت نرخ تورم به صورت هدفمند باعث می‌شود که بخش‌های مختلف امکان برنامه ریزی و تحرک پیدا کنند و برنامه‌های کلان اقتصادی مانند تولید و اشتغال که امسال مطرح شد، به صورت عینی محقق شود.

وی تاکید کرد: از نظر اقتصادی بین نرخ تورم و نرخ بیکاری رابطه عکس برقرار است و همین موضوع باعث می‌شود که سیاست‌های کنترل تورم باعث افزایش خیل بیکاران شود، اما با کنترل نرخ تورم به صورت هدفمند در یک دوره میان مدت ۵ ساله این رابطه مختل می‌شود و بیکاری هم کاهش پیدا می‌کند.

این کارشناس اقتصادی در بخش دیگری از صحبت خود خاطرنشان کرد: دولت در کنترل تورم موفق بوده است، اما دستاورد آن در زندگی مردم قابل لمس نیست که دلیل این موضوع هم بیشتر به خاطر افزایش پیدا نکردن دستمزد‌ها هم زمان با بالارفتن نرخ‌ها بوده است. چنین وضعیت امروز هم که تورم کنترل شده است بر قوت خود پابرجاست، که می‌توان با برنامه ریزی در بستر زمان بخش‌های مختلف اقتصاد را همسو با سیاست تثبیت نرخ تورم کرد.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1396/01/14
تاکی میخواهیم کلاه سرخودمان بگذاریم وهمه چیز راماست مالی کنیم؟! اگه تمام صفرهارو هم برداریم خر همون خره پالونش عوض شده نمیدونی بروبپرس..
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1396/01/14
استادبرای شمااگرخجالت اورنیست که واحدپولامریکاچهل هزاربرابرواحدپول ماباشدبرای ناخجالت اوراست ببخشیدخجالت چی هست؟
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1396/01/14
سلام، چه احتیاجی به برداشتن صفر است این. صفر زیاد مهم نیست خدای نکرده برخی فکر میکنند پول ما کم ارزش شده!!! صفر میشود چند تا دیگه هم اضافه کرد، اصل روان مردم است که باید جلوی آن گرفته شود تا نفهمند و ندانند!!!
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1396/01/14
فرمودن تا قبل از انتخابات گرانی باشیب ملایم میباشد یعنی مردم اگه میخان ماشین ,خونه,زمین بخرند تا۳۰اردیبهشت مهلت دارند.خوش بحال ثروتمندان که از این فرست استفاده میکنن و درامد بیشتری دارن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج