احتمال افزایش قیمت 15 درصدی مسکن
۵۰۶۵۹۴
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
۱۱۲۵۸ 
رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران با بیان اینکه بازار مسکن تا انتخابات ریاست جمهوری آرام خواهد بود گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۶ بازار مسکن با افزایش قیمت ۱۵ درصدی به رونق برسد.
خبرگزاری ایلنا: حسن محتشم با اشاره به تاثیرپذیری بازار مسکن از فضای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در تمام دنیا بازارهای اقتصادی تحت تاثیر فضای انتخاباتی قرار می‌گیرند، اما میزان تاثیرپذیری این بازار‌ها از فضای انتخاباتی متفاوت است.

وی ادامه داد: از دیگر نکات مهم این است که این دوره از انتخابات دوره دوم ریاست جمهوری آقای روحانی است و تجربه نشان داده است که احتمال پیروزی رئیس جمهوری فعلی در دوره دوم بیشتر است و شرایط تاثیرپذیری بازارهای اقتصادی و فضای اجتماعی کشور در این وضعیت متفاوت از زمانی است که دو دوره رئیس جمهوری به اتمام رسیده باشد.

رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران با تاکید برا ینکه معتقد هستم تا خرداد ماه و پیش از انتخابات ریاست جمهوری بازار مسکن، بازار آرامی خواهد بود گفت: تا خرداد ماه روال عادی ادامه خواهد داشت چرا که معمولاً در این بازه زمانی نقدینگی وارد بازار مسکن نمی‌شود و تعداد معاملات افزایش پیدا نمی‌کند.

محتشم با بیان اینکه نقل و انتقالات مسکن و افزایش معاملات در این حوزه از تابستان آغاز می‌شود ادامه داد: شرایط اقتصادی مردم تغییری نکرده است و این شرایط در حال حاضر اجازه نمی‌دهد سرمایه‌های جدید وارد بازار مسکن شود.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت یازدهم برای کاهش نرخ تورم گفت: سیاست اقتصادی مهم دولت در چهار سال گذشته کاهش نرخ تورم بوده که برای رسیدن به این هدف و ماموریت گردش نقدینگی در بازار‌ها کند و یا مهار شده است که این موضوع باعث عدم ورود سرمایه‌های جدید به بازارهایی مانند بازار مسکن شده است.

رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران با اشاره به وضعیت بازار مسکن در سال ۹۶ اظهار داشت: به طور قطع یکی از سیاست‌های دولت فعلی و دولتی که احتمالاً بر سر کار می‌آید افزایش اشتغالزایی خواهد بود که برای رسیدن به این ماموریت باید در اقتصاد کشور رونق نسبی به وجود بیاید و برای تحقق این امر رونق از بخش مسکن باید شروع شود.

محتشم ادامه داد: هر چند که بخش صنعت ساختمان سهم ۱۵ درصدی از اقتصاد کشور دارد، اما در طول چهار سال گذشته این بخش از اقتصاد در رکود بوده، اما به نظر می‌رسد با توجه به اینکه صنایع متعددی با صنعت ساختمان مرتبط هستند، مسکن امسال به رونق می‌رسد.

وی تاکید کرد: برای ایجاد رونق نسبی در اقتصاد باید صنعت ساختمان وارد رونق شود چرا که تاثیر بسیار زیادی در تحرک در ایجاد اشتغال در سایر صنایع دارد.

رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران با بیان اینکه به طور قطع مسکن امسال به رونق می‌رسد گفت: پیش‌بینی می‌شود این رونق با افزایش قیمت ۱۵ درصدی همراه باشد.

محتشم افزود: طبق تصمیم دولت نرخ دستمزد ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده، همچنین هزینه‌های ساخت مسکن با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده و پیش‌بینی می‌شود هزینه خدمات هم در این حوزه افزایش پیدا کند. بنا بر این تمام این موضوعات در قیمت مسکن تاثیرگذار خواهند بود و پیش‌بینی می‌کنیم امسال قیمت مسکن ۱۵ درصد گران‌تر شود.

وی با بیان این که ایجاد افزایش قیمت به دنبال ایجاد رونق یک موضوع طبیعی در اقتصاد است، گفت: امیدواریم این افزایش تورم نسبی در بخش مسکن کنترل شده باشد.

رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران با تاکید بر اینکه به هیچ وجه نمی‌توان گفت: ثابت ماندن قیمت مسکن در طول چهار سال گذشته دستوری بوده است، اظهار داشت: قیمت‌ها در بازار مسکن نمی‌تواند دستوری باشد چرا که شرایط این بازار تاثیرپذیر از شرایط حاکم بر اقتصاد کلان است و در شرایطی که برای مهار تورم گردش نقدینگی کندتر شد طبیعی است که با کاهش تولید و با کاهش سرمایه‌گذاری و کاهش تقاضا در بازار مواجه باشیم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1396/01/14
احمدی نژاد بیسواد با سیاست اشتباه باعث شد نرخ مسکن سه برابر بشه.حالا با این شوک ها نمیتونید بازار مسکن بیدار کنید.همه میدونن که قیمت فعلیه مسکن به هیچ عنوان عقلانی نیست.
مسکن دیگه از رونق افتاد.صندوقای سرمایه گذاری با سود بیست درصد فعلا یکه تازن
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1396/01/14
اگه پول داری به ما بده اصن با 50% گرانتر !!!! تا ما هم بخریم .
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1396/01/14
جان من این همه شایعات د ست نکنید
بخدا قسم مردم پول ندارن فکری به حال اشتغال کنید به جای این دروغگویی ها
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/01/14
آخه چه رونقی ؟!!!! وقتی هنوز هیچ اتفاقی نیوفتاده و نه اشتغالی ایجاد شده برای جوانان و نه کسب و کاری و نه پولی هست دست مردم هنوز هیچی نشده با چه رویی میگین ک رونق باید از مسکن شروع بشه . بابا دست بردارید دیگه از این حرفااااااااا !!!!
Germany
14:00 - 1396/01/14
مسکن گران می شود
آقای باسواد خونه هایی که ساختی رو دست ات باد کرده یه سری به بنگاه های مسکن بزن خونه سی درصد زیر قیمت کارشناسی کسی نمی خره اون موقع می گی پانزده درصد افزایش قیمت مردم پول ندارند چی مردم پول ندارن این درک کنید مگر اینکه انبوه سازا بسازن بین خودشون خرید و فروش کننده با این حقوقا و این کرایه هایی نجومی مردم هنر کنن چادر نزن تو خیابون خیلیه
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1396/01/14
اقای با سواد همون احمدی نژاد با اون مسکن مهر خیلی هارو با پول کم صاحب خونه کرد شما بساز بندازها ازاون ناراحتین
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1396/01/14
از هر ده خونه یکی خالیه به گفته وزیر بدهکاران بانکی سازنده ها هستن رانتی وام گرفتن
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1396/01/14
ها ها ها
این قشنگ ترین دروغه 13 ای بود که شنیدم.
بسی شاد شدیم...
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1396/01/14
ها ها ها
این قشنگ ترین دروغه 13 ای بود که شنیدم.
بسی شاد شدیم...
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1396/01/14
وقتی این تفکر زرنگ و مخرب هست وام به مردم بدن خونه بخرن باعث تورم میشه همین میشه همه مستاجر هر سال اثاث رو کولشون سازنده هم پولدار و خد
United States
14:30 - 1396/01/14
بعد با 15% افزاااااااااااااااااااااااااااااایش قیمت!!!!!! رونق میگیرد؟؟!!!!
وقتی مسکن گرون میشه و فقط آقازاده میتونن هی برج وملک و خونه و زمین بخرن!!!!!! بعد کجاش رونق داره؟!!
اگرچه ملت ایران ینی فقط همون کله گنده ها!! بقیه بدبخت بیچاره ها و جوونا و مستاجرا جز ملت ایران نیستن و فقط برای رای گیری تو صف ها بهشون احتیاج دارین :|
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1396/01/14
انشا الله با گرانی رونق نگیرد
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1396/01/14
عزیزانی که کامنت گذاشتید اصلا" نگران نباشیذ به خدا قسم تو این مملکت بس که دروغ شنیدیم و فریب خورذیم و کلا سزمان رفت دیگه خودمون افعی شدیم
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1396/01/14
رئیس انجمن انبوه‌سازان کارشه الکی جو میده فقط هم شما دنبال میکنی
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1396/01/14
مردم پول دارن اما نمي خوان تو مسکن سرمايه کنن !
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1396/01/14
سلام من نمیدونم کدوم بیسواد این گزارش رو نوشته احتمالا میخواد خونش رو بفروشه این گزارش رو نوشته بابا جوون پول نداره کار نداره درآمد نداره پولش کجا بود بره خونه بخره خونه باید به متری یک میلیون تومان برگرده میخواد ۱۵ درصد گرونتر بشه واقعا جک امسال هم در اومد
Iran, Islamic Republic of
03:08 - 1396/01/15
اگه پول خرید بود صد در صد گرون کنید
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1396/01/15
بازار مسکن در ایران برای همیشه نابود شده و در رکود ابدی فرو رفته است
دیگر دوره فریب مردم تمام شده است
با این دروغ ها نمی توانید مردم را گول بزنید
مردم به نان شب محتاج هستند
مسکن در ایران نابود است
مسکن در ایران نابود است
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1396/01/15
برخلاف تمام نظرات فوق مسکن حتما رونق میگیرد. برای اینکه کشور از نظر اقتصادی سقوط نکنه فعلا چاره دیگری بجز مسکن نیست .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج