سرعت رم DDR5 دو برابر نسل فعلی خواهد بود
۵۰۶۶۷۳
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
۲۲۸۸ 
سپتامبر سال 2014 میلادی بود که رم های DDR4 به صورت رسمی وارد بازار شدند. سرعت بالا در کنار مصرف پایین برق و پایداری بیشتر نسبت به گذشته سبب جلب توجه بسیاری از افراد به این حافظه‌های جدید شد.
وب سایت گجت نیوز: سپتامبر سال 2014 میلادی بود که رم های DDR4 به صورت رسمی وارد بازار شدند. سرعت بالا در کنار مصرف پایین برق و پایداری بیشتر نسبت به گذشته سبب جلب توجه بسیاری از افراد به این حافظه‌های جدید شد. حال به گفته سازمان مستقل "JEDEC” که با بیش از 300 عضو در زمینه استانداردسازی حافظه های کامپیوتری فعالیت دارد، حافظه های رم DDR5 با دو برابر سرعت بیشتر نسبت قبل در راه هستند.

سرعت رم DDR5 دو برابر نسل فعلی خواهد بود

به گفته JEDEC، مراحل نهایی استانداردسازی حافظه های رم DDR5 در سال 2018 انجام می‌شود. همچنین این حافظه ها در کنار سرعت و پهنای باند بالاتر نسبت قبل، مصرف برق بسیار پایین‌تری نسبت به حافظه های DDR4 نیز خواهند داشت. با اینکه سال آینده میلادی کار استانداردسازی این رم ها به پایان می‌رسد، اما تا زودتر از سال 2020 نباید منتظر ورود آنها به بازار باشید.

پیشتر در سال 2012 بود که کار استانداردسازی حافظه های DDR4 نهایی شد، اما به دنبال پشتیبانی ضعیف شرکت‌های فعال در این حوزه، عرضه آنها تا سال 2015 طول کشید. به هر صورت امیدواریم این اتفاق در مورد نسل جدید حافظه های رم تکرار نشود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج