شناسایی دو کانون آنفولانزای طیور در همدان
۵۰۶۶۸۲
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
۲۲۹۴ 
مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به اینکه دو کانون آنفولانزای طیور در همدان شناسایی شد گفت: این دو کانون به طور همزمان در بازارچه پرندگان و روستای بادخوره اسدآباد مشاهده شد که عملیات معدوم سازی انجام و هر دو کانون در قرنطینه هستند.
خبرگزاری تسنیم: محمود رضا رسولی با بیان اینکه ۷۰ درصد پرورش دام در کشور به شیوه سنتی است و دام در کنار انسان و با فاصله یک دیوار زندگی می‌کند، اظهار داشت: دو مورد نتیجه آزمایشات آنفولانزای طیور در بازارچه پرندگان و روستای بادخوره اسدآباد مثبت اعلام شد.

رسولی بیان کرد: به محض اطلاع از نتایج آزمایشات که در روزهای دهم و ۱۱ فروردین‌ماه اعلام شد واکنش سریع با هماهنگی‌های نهادهای قضایی و با همکاری آتش‌نشانی و حضور نیروهای انتظامی در محل بازارچه پرندگان انجام گرفت.

وی افزود: در این راستا با حضور ۱۲۶ نفر نیروهای عملیاتی و ۵۴ نیروی پشتیبانی عملیات انجام و معدوم سازی بیش از ۱۵۰۰ قطعه طیور در بازارچه پرندگان همدان انجام گرفت.

مدیرکل دامپزشکی همدان با بیان اینکه دومین کانون آنفولانزای طیور در روستای بادخوره اسدآباد مشاهده شد گفت: بلافاصله بعد از اعلام نتیجه آزمایش عملیات انجام شد که دو روز طول کشید و معدوم سازی طیور انجام شد.

رسولی با عنوان این مطلب که به طور قطع نمی‌توان گفت که بیماری رفع شده اظهار داشت: اکنون در زمان خطر قرار داریم و محل‌های معدوم سازی شده تحت قرنطینه هستند.

وی با بیان اینکه بعد از عملیات باید ۲۱ روز از مشاهده آخرین کانون بگذرد تا خطر رفع شود افزود: مردم همچنان نباید طیور زنده بومی و تخم مرغ محلی خریداری کنند، ولی کشتارگاه‌های ما فعال بوده و تحت کنترل هستند و مشکلی برای تهیه گوشت مرغ و طیور دیگر وجود ندارد.

رسولی عنوان کرد: هزینه‌طیور معدوم سازی شده و قرامت خسارت دیدگان طبق جدول تعیین و از طریق سازمان دامپزشکی پرداخت می‌شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج