دولت ترامپ، ثروتمندترین کابینه آمریکا
۵۰۶۶۹۲
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
۳۷۰۵ 
گرچه دونالد ترامپ به عنوان قهرمان طبقه کارگر کمپین برگزار می‌کرد، اما ظاهرا تیم دولت او به یکی از ثروتمندترین کابینه‌های تاریخ آمریکا تبدیل شده است.
خبرگزاری ایسنا: ۲۷ مقام ارشد کاخ سفید زمان پیوستن به تیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید در مجموع بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون پوند دارایی داشتند.

با توجه به حضور این میلیاردر‌ها و مولتی میلیاردر‌ها در کابینه ترامپ، تازه‌ترین آمار و ارقام تایید می‌کند که تمام حرف‌های رئیس‌جمهوری آمریکا درباره "تخلیه باتلاق" در واشنگتن، این قارون ثروتمند ترجیح می‌دهد تا اطرافیانش از نوابغ مالی باشند.

در ابتدای لیست ثروتمندان کاخ سفید، "جارد کوشنر" داماد ترامپ و دختر او "ایوانکا ترامپ" جای دارند. طبق گزارش‌ها، ارزش املاک، سرمایه‌گذاری‌ها و امپراتوری مد آن‌ها حدود ۵۹۰ میلیون پوند است.

همسر جارد کوشنر که نقش رسمی مجانی در کاخ سفید دارد، کسب و کار پوشاک و جواهرات خودش را به یک شرکت تراست به ارزش بیش از ۴۰ میلیون پوند تبدیل کرده و توسط خویشاوندان سببی او اداره می‌شود.

مشاوران حقوقی کاخ سفید تاکید دارند، ترامپ از مشکلات ناشی از تضاد منافع دوری می‌کند. گرچه ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری از قوانین تضاد منافع معاف است، اما داماد و دختر او در صورتی که اقداماتی در دولت انجام دهند که به سود کسب و کارشان باشد متهم خواهند شد.

یکی دیگر از مشاوران ترامپ که صد‌ها میلیون دلار ارزش دارد، "گری کوهن" است. او که سابقا ریاست "گلدمن ساکس" را بر عهده داشت و مشاور اقتصادی ترامپ بود. افشاگری ترامپ نشان می‌دهد که او دست‌کم ۱۸۳ میلیون پوند دارایی دارد، اما مجموع سرمایه او حدود ۴۷۸ میلیون پوند است.

گرچه کوهن طبق ممنوعیت دو ساله اجازه ندارد در مسائل مرتبط با بانکداری گلدمن ساکس دخالت کند، اما او به عنوان رئیس شورای اقتصادی کاخ سفید همچنان می‌تواند در امور سیاستگذاری مرتبط با این بانک دخیل باشد. در همین حال، "رید کوردیش" مشاور فناوری کاخ سفید که ارتباطی قوی با ترامپ دارد، سال گذشته ۴۴ میلیون پوند درآمد داشت و مجموع دارایی او حدود ۶۳۶ میلیون پوند برآورد می‌شود.

"استیو بنن" استراتژیست ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا حدود ۴۳ میلیون پوند دارایی دارد. "کلیان کانوی" مشاور ترامپ ۳۲ میلیون پوند دارایی دارد. بدون در نظر گرفتن دارایی‌های ترامپ می‌توان گفت که کابینه او مملو از میلیاردر‌ها و مولتی میلیاردرهایی نظیر "ویلبر راس" وزیر تجارت، "بتسی دیواس" وزیر آموزش و "لیندا مک‌مان" رئیس اداره کسب و کارهای کوچک است.

شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید: "گمان می‌کنم این مساله‌ای است که باید جشن گرفته شود؛ اینکه رئیس جمهوری افراد زیادی را به دولت آورده که بسیار موفق هستند. " دارایی شون اسپایسر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار پوند برآورد شده است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1396/01/14
اختلاس و دزدی که نکردن از عرضه و توانایی خودشان هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج