پوتین: انفجار در مترو احتمالا تروریستی است
۵۰۶۸۲۲
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۳
۱۰۴۳۴ 
رئیس جمهور روسیه از بررسی همه عوامل احتمالی از جمله تروریسم در وقوع انفجار در متروی شهر سنت پیترزبورگ خبر داده است.
خبرگزاری تسنیم: به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنانی تاکید کرد: همه عوامل احتمالی انفجار در متروی سنت پیترزبورگ مورد بررسی قرار خواهد گرفت که تروریسم نیز از جمله این عوامل احتمالی خواهد بود.

ساعتی پیش و در پی وقوع دو انفجار در متروی شهر سنت‌پترزبورگ روسیه 10 تن جان باخته و حدود 50 فرد دیگر زخمی شدند.

برخی منابع خبری، از تروریستی بودن این حادثه خبر داده‌اند، هرچند هنوز به طور رسمی این مسئله اعلام نشده است.

پوتین در ادامه افزود: نیروهای امنیتی و نهادهای قانونی در حال بررسی شرایط حادثه به وقوع پیوسته در متروی سن پیترزبورگ هستند. نهادهای قانونی و نیروهای امنیتی همه اقدامات لازم را انجام خواهند داد تا دلایل وقوع این انفجار را مشخص کنند.

وی اظهار داشت: مقام های روسی همه تدابیر لازم را برای کمک به آسیب دیدگان و زخمی شدگان انفجار متروی سنت پیترزبورگ را انجام خواهند داد. مقام های شهری و در صورت لزوم مقام های فدرال همه اقدامات لازم و ضروری را برای حمایت از خانواده های افراد کشته شده و زخمی های این حادثه انجام می دهند.

پوتین درباره این حادثه با مدیر سرویس امنیت داخلی روسیه گفتگو کرده است.

ویکتور آزروف رئیس کمیته دفاع پارلمان روسیه نیز در مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کرد که حمله مرگباری که در متروی سنت پیترزبورگ به وقوع پیوسته، یک حمله تروریستی بوده است.

وی تصریح کرد: به احتمال زیاد این یک اقدام تروریستی بوده است، به خصوص با توجه به وجود اجزاء مخرب و آسیب زننده در وسائل انفجاری.

این در حالی است که در زمان وقوع این انفجار پوتین در نشست رسانه ای که در شهر سنت پیترزبورگ برگزار شده ، شرکت کرده بود.

آزروف گفت: انتخاب زمان و مکان این انفجارها، اتفاقی و تصادفی نبوده است. رئیس جمهور روسیه در این شهر بوده و همایش و نشست رسانه ای در حال برگزاری بوده است، تعداد زیادی از خبرنگاران آنجا بوده اند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج