بمب های انفجار سن پترزبورگ تقویت شده بود
۵۰۶۸۹۶
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۶
۵۴۰۴ 
بررسی کارشناسی یکی از بمب های عمل نکرده در انفجار امروز( دوشنبه) شهر سن پترزبورگ روسیه نشان می دهد که سازندگان آنها برای افزایش توان انفجاری و وارد کردن تلفات بیشتر از پودر یا قطعات کوچک فلزات نیز استفاده کرده بودند.
خبرگزاری ایرنا: بررسی کارشناسی یکی از بمب های عمل نکرده در انفجار امروز( دوشنبه) شهر سن پترزبورگ روسیه نشان می دهد که سازندگان آنها برای افزایش توان انفجاری و وارد کردن تلفات بیشتر از پودر یا قطعات کوچک فلزات نیز استفاده کرده بودند.

بنا به اعلام کمیته ضدتروریستی روسیه، 9 نفر پس از انفجار بمب در واگن قطار مترو داخل تونل نزدیک ایستگاه تخنولوگیچسکی اینستیتوت کشته و 50 نفر هم زخمی شده اند.

همچنین حال بسیاری از زخمی شدگان این انفجار که بنا به اعلام دادستانی کل روسیه تروریستی بوده، بسیار وخیم اعلام شده است.

دادستانی کل روسیه همچنین اعلام کرده که در روند تحقیقات گزینه های مختلف بررسی می شود.

بمب عمل نکرده کشف شده در ایستگاه مترو پلوشاد واستانیا (میدان قیام) سن پترزبورگ، بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه با قدرت انفجاری یک کیلوگرم تی.ان.تی در کپسول آتش خاموش کن جاسازی شده بود که خنثی شد.

بنا به گزارش اعلام شده، بمب پر از دانه های گرد فلزی بود تا قدرت انفجاری آن هر چه بیشتر افزایش یابد.

کارشناسان و ماموران امنیتی هم اکنون در حال بررسی بیشتر بمب کشف شده و رویدادهای امروز هستند تا سرنخ های لازم را برای اقدام های بعدی کسب کنند..

مقام های سن پترزبورگ نیز برای گرامیداشت یاد قربانیان انفجار، سه روز عزای عمومی در این شهر اعلام کردند.

روسیه تاکنون بارها با صدور اطلاعیه ها و تهدیدهای صوتی گروههای تروریستی مواجه بوده است.

با توجه به همکاری های روسیه با ارتش سوریه از مهرماه سال 94 علیه تروریست های ضدسوری به ویژه گروههای داعش و جبهه النصره، تدابیر شدید امنیتی در شهرهای مختلف اجرا می شود.

تاکنون دهها تروریست بازگشته از سوریه یا شهروندان کشورهای دیگر به ویژه آسیای میانه با انواع مواد و لوازم ساخت بمب و حتی بمب های آماده کارگذاری در شهرهای مختلف از جمله مسکو دستگیر شده اند.

براساس گزارش های اعلام شده، 37 نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شده اند که حال شماری از آنان وخیم است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج