آمار اقامت های نوروزی به هتل ها تعلق ندارد!
۵۰۶۹۱۱
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۷
۵۸۴۷
در حالی که رئیس ستاد مرکزی خدمات سفر امروز آمار نفر شب اقامت‌های نوروزی را ۵۹ میلیون و ۳۴۳ هزار نفر اعلام کرد رئیس جامعه هتلداران ایران می‌گوید: این آمارها به هتل‌ها تعلق ندارد!
خبرگزاری فارس: مرتضی رحمانی موحد؛ معاون گردشگری صبح امروز در نشست خبری به ارائه گزارش ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر پرداخت و از ثبت 59میلیون و 343هزار و 678 نفرشب اقامت، براساس پایه‌های آماری، تا پایان روز 13 فروردین 96 خبر داد.

این درحالی است که جمشید حمزه زاده؛ رئیس جامعه هتلداران ایران با تاکید بر اینکه این میزان اقامت به هتلها تعلق ندارد به خبرنگار سایت «سفر» گفت: آماری که از نفر شب اقامت نوروزی منتشر شده است به هتلها تعلق ندارد و در واقع می توان گفت این مسافران به هتلها نرفته اند و اینکه در کدام واحدهای اقامتی اقامت داشته اند را نمی دانم.

وی با تاکید بر اینکه معاون گردشگری با اعلام چنین آمارهایی، آمار اقامت در مراکز اقامتی مجاز مانند هتلها را زیر سوال می برد و آمار ما را غیر واقعی جلوه می دهد، تصریح کرد: ضریب اقامت مسافران نوروزی در هتلهای کشور نسبت به سال گذشته با 10 درصد کاهش روبه رو بوده است. این درحالی است که در دنیا هتلها را به عنوان مراکز اقامتی مجاز معرفی می کنند اما در ایران از مسافر کاشانه گرفته تا خانه های استیجاری در زمره مراکز اقامتی محسوب می شوند.

البته رحمانی موحد در صحبتهای دیگری عنوان کرده است که وضعیت آب و هوا تاثیر زیادی در سفرها داشت، به طوری که سفرهای دور را به سفرهای نزدیک تبدیل کرد و از همین رو آمار بازدید از مراکز تاریخی، فرهنگی و گردشگری بیشتر از آمار نفر شب اقامت بوده است. با این وجود هتلداران همچنان از کاهش ضریب اشغال اتاق های خود خبر می دهند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1396/01/15
جشنهاتون رو تو اینجور جاها نبرید بزارید ورشکست بشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج