شناسایی 53 کانون جدید آنفلوآنزای پرندگان
۵۰۷۴۱۱
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
۳۳۱۹ 
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با ارائه گزارش فعالیت‌های نوروزی این مرکز، از واکسیناسیون ۳۷۲ نفر در برابر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با ارائه گزارش فعالیت‌های نوروزی این مرکز، از واکسیناسیون ۳۷۲ نفر در برابر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داد.
 
 دکتر محمدمهدی گویا گفت: در طول ایام نوروز ۹۶ از ۲۴ اسفند ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ اقدامات اجرایی کنترل بیماری‌های واگیر در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با هماهنگی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر انجام شد.

وی افزود: در بحث آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ۵۳ کانون جدید صنعتی و غیرصنعتی شناسایی و ۳۷۲ نفر در این کانون ها در برابر این بیماری واکسینه شدند.

وی افزود: تعداد ۵۸۰ نفر تحت پروفیلاکسی با اوسلتامی ویر و ۷۰۰ نفر نیز تحت مراقبت ۱۰ روزه قرار گرفتند.

وی درباره ایمن‌سازی‌های انجام شده گفت: بیش از ۱۴ هزار ایمن‌سازی فلج اطفال و سرخک در پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی زمینی، دریایی و هوایی و سایر موارد ایمن سازی بیماری‌های عفونی واگیر در سراسر کشور در این مدت انجام شد.

گویا، موارد حیوان گزیدگی را در ایام نوروز ۴۵۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: در این خصوص نیز اقامات کامل مراقبتی شامل شستشوی زخم، پانسمان، ایمن سازی و سایر موارد لازم انجام شد.

وی گفت: ۳۷ مورد نیز طغیان بیماری‌های گوارشی و تنفسی رخ داد که تمامی این طغیان‌ها توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی پاسخ داده شد.

گویا، در پایان از آموزش پیشگیری از بیماری‌های واگیر به ۱۰۲۰۰۰ نفر که عمدتا مسافر و از اعضای کاروان راهیان نور بودند و در مرزهای کشور تردد داشتند، خبر داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج