اموال عموی بشار اسد در اسپانیا توقیف شد
۵۰۷۴۵۲
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
۷۳۴۵ 
رسانه‌های اسپانیا اعلام کردند، دادگاه عالی این کشور دستور به توقیف اموال رفعت اسد عموی بشار اسد رئیس جمهور سوریه به دلیل آغاز تحقیقات علیه او به اتهام پولشویی در اروپا را داده و اموال او در این راستا توقیف شده است.
خبرگزاری ایسنا: رسانه‌های اسپانیا اعلام کردند، دادگاه عالی این کشور دستور به توقیف اموال رفعت اسد عموی بشار اسد رئیس جمهور سوریه به دلیل آغاز تحقیقات علیه او به اتهام پولشویی در اروپا را داده و اموال او در این راستا توقیف شده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس بیانیه منتشره از سوی دادگاه عالی اسپانیا، رفعت اسد که سابقا معاون رئیس جمهور سوریه نیز بوده به اتهام پولشویی هدف تحقیقات قضایی قرار گرفته است.

در بیانیه این دادگاه آمده است: قاضی دادگاه عالی اسپانیا، خوزه دلا ماتا، دستور داده تا بررسی‌های قضایی مربوط به تحقیقات علیه پرونده رفعت اسد به اتهام پولشویی در مناطق ماربلا و پوئرتو بانوس در استان مالاگا آغاز شود. طبق این بیانیه، این قاضی تقاضا کرده که 15 مورد تفتیش و بازجویی و انسداد حساب بانکی در ارتباط با پرونده رفعت اسد علیه 16 نفر و 76 نهاد مرتبط با او صورت گیرد.

این بیانیه تصریح کرده که هنوز هیچ بازداشتی در ارتباط با این پرونده صورت نگرفته است. در اوایل ماه آوریل گذشته مقام‌های قضایی فرانسه نیز تصمیم گرفتند اموال عموی بشار اسد را در شهر پاریس توقیف کنند.

در ژوئن 2016 دادستان‌های فرانسه رفعت اسد را متهم به فساد مالی کردند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج