کاهش تلفات رانندگی در قم طی ایام نوروز
۵۰۷۴۵۷
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
۷۶۸۵
رئیس پلیس راهور استان قم گفت: تلفات رانندگی در قم طی ایام نوروز در دو حوزه درون و برون شهری کاهش یافت.
خبرگزاری ایسنا: رئیس پلیس راهور استان قم گفت: تلفات رانندگی در قم طی ایام نوروز در دو حوزه درون و برون شهری کاهش یافت.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس قم، سرهنگ احمد پوربافرانی در گفت وگویی اظهارداشت: از ابتدای سال جدید تا پایان تعطیلات نوروز در حوزه درون شهری در بحث تلفات رانندگی در قم 200درصد کاهش داشته ایم.

وی افزود:در حوزه برون شهری 50درصد شاهد کاهش تلفات رانندگی بودیم که رسیدن به این مهم به دلیل رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه های پلیس از جانب مردم بوده است.

پوربافرانی افزود: عملکرد رسانه ها در ایام نوروز بسیار عالی بود و هر روز صبح و بعدازظهر وضعیت حجم تردد خودروها در محورهای مواصلاتی و همچنین وقوع تصادفات از طریق صدا و سیما و خبرگزاری ها به مردم اطلاع رسانی می شد.

وی با بیان اینکه پلیس راهور استان در روزهای پیک ترافیک در بحث تبلیغات فرهنگی از همیاران پلیس نیز استفاده می کرد، گفت: همکاری مردم با پلیس و توجه آن ها به مباحث فرهنگی و آموزش ها همواره در کاهش تلفات رانندگی تاثیرگذار است.

** انهدام باند سارقان مغازه و کشف 18 فقره سرقت در قم

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری و انهدام باند سارقان مغازه و کشف 18 فقره سرقت در قم خبر داد.

سرهنگ احمد کرمی در گفت وگویی اظهارداشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه در قم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی گفت: پس از بررسی و مطالعه دقیق پرونده های ورودی و جغرافیای جرم با انجام اقدامات پلیسی متهم اصلی شناسایی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: وی با جثه ای کوچک و لاغر ازطریق پنجره های کوچک، کانال کوکر و از بین حفاظ درب ها که مالکان ورود را غیر ممکن می دانستند وارد مغازه ها شده و اموالی شامل وجه نقد، گوشی موبایل، تبلت و سایر موارد را سرقت می کرد.

وی ادامه داد:نامبرده که اهل یکی از استان های غربی بود پس از سرقت گوشی های مسروقه آن ها را در اختیار برخی بستگان خود قرار می داد که در این رابطه یکی دیگر از سارقان سابقه دار و حرفه ای مغازه و یک نفر مالخر نیز شناسایی شدند.

کرمی گفت: با توجه به اینکه مالخر در یکی از استان های مرکزی کشور سکونت داشت مأموران با اخذ نیابت قضایی به استان مربوطه اعزام، نامبرده را دستگیر و تعدادی از گوشی های مسروقه کشف شد.

وی افزود: نهایتاً سارق نیز حین سرقت دستگیر و به 18فقره سرقت مغازه در سطح شهر قم اعتراف و اذعان داشت پس از آشنایی با فردی ساکن قم اقدام به سرقت از مغازه ها می کردیم.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: با دستگیری همدست وی، متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی استان تحویل شدند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج