سعد الحریری با مرکل دیدار کرد
۵۰۷۵۰۴
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳
۳۸۹۰ 
سعد الحریری نخست وزیر لبنان در ادامه سفر اروپایی خود امروز (سه شنبه) در برلین با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری ایرنا: سعد الحریری نخست وزیر لبنان در ادامه سفر اروپایی خود امروز (سه شنبه) در برلین با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دیدار و گفت و گو کرد.

خبرگزاری ملی لبنان گزارش کرد که دو طرف در این دیدار درباره راه های توسعه روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای بحث و تبادل نظر کردند.

آنگلا مرکل پس از این دیدار در جمع خبرنگاران از لبنان به دلیل میزبانی تعداد زیادی از پناهجویان سوری قدردانی و تشکر کرد.
 
سعد الحریری با مرکل دیدار کرد 

گفته می شود حدود یک و نیم میلیون سوری از زمان آغاز بحران در این کشور به لبنان پناه آورده اند. حضور این تعداد از پناهجویان، مشکلات اقتصادی، امنیتی و اجتماعی زیادی را برای لبنان ایجاد کرده است.

یکی از اهداف تور اروپایی سعد الحریری که دیروز از فرانسه آغاز شد و آلمان و بلژیک را نیز شامل می شود، تلاش برای جلب کمک کشورهای اروپایی به لبنان برای کاستن از مشکلات ناشی از حضور پناهجویان سوری در این کشور است.

نخست وزیر لبنان نیز پس از دیدار با صدراعظم آلمان تاکید کرد که وجود پناهجویان مشکلات اقتصادی زیادی برای لبنان ایجاد کرده است.

وی در عین حال تاکید کرد که لبنان خود را متعهد به مبارزه با تروریسم در همه اشکال آن می داند.

الحریری در عین حال از آلمان به دلیل حضور نیروهایش در لبنان (در چارچوب نیروهای سازمان ملل) تشکر کرد.

به دنبال جنگ سال 2006 رژیم صهیونیستی علیه لبنان و بر اساس مصوبه شورای امنیت سازمان ملل، نیروهای یونیفل با هدف حفظ صلح و جلوگیری از درگیری در مناطق مرزی لبنان با فلسطین اشغالی مستقر هستند. این نیروها از ملیت های مختلف هستند.

سعد الحریری همچنین حادثه تروریستی دیروز در متروی شهر سنت پترزبورگ روسیه را محکوم و تاکید کرد که «تروریست ها هیچ دینی ندارند.»

نخست وزیر لبنان فردا(چهارشنبه) به بروکسل خواهد رفت و در نشست مربوط به سوریه شرکت خواهد کرد.

گفته می شود الحریری در این نشست قرار است پیشنهاد لبنان را برای کمک به وضعیت پناهجویان سوری ارائه دهد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج