اختلاف فیفا و روس‌ها بر سر حق پخش جام‌جهانی
۵۰۷۶۸۸
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
۲۲۴۱ 
مذاکره فیفا با کانال‌های تلویزیونی روسیه بر سر حق پخش جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه با درخواست ۱۲۰ میلیون دلاری وارد چالش جدیدی شد.
خبرگزاری تسنیم: به نقل از شبکه آر اسپورت روسیه، الکساندر فایفمن، مدیر تولید شبکه اول تلویزیون روسیه مبلغ پیشنهادی فیفا برای عقد قرارداد حق پخش دیدارهای جام‌جهانی 2018 را فراتر از از انتظار آنها دانست و خواستار کاهش آن شد.

فایفمن در ادامه اظهار داشت: مبلغ درخواستی 120 میلیون دلاری فیفا با واقعیت‌های روسیه در تضاد است و پرداخت آن امکان‌پذیر نخواهد بود. خیلی سخت است که بخواهیم در این شرایط درباره عدم امضای قرارداد حق پخش جام کنفدراسیون‌های 2017 و جام‌جهانی 2018 حرفی بزنیم. این مسئله یک‌طرفه است و مهم نیست که چه تعداد از کانال‌های تلویزیونی روسیه می‌خواهند مبلغ پیشنهادی فیفا را میان هم تقسیم کنند. به نظرم با توجه به تعداد بازی‌ها باید مبلغ پیشنهادی فیفا کاهش پیدا کند و سایر موضوعات مورد بحث ما با این نهاد نیز نیز رموز تجارتی خواهند بود.

پیش از این شبکه بلومبرگ آمریکا از رد پیشنهاد 120 میلیون دلاری فیفا توسط کانال‌های تلویزیون روسیه جهت عقد قرارداد حق پخش جام‌جهانی 2018 خبر داده بود که 3 برابر بیشتر از جام‌جهانی 2014 برزیل است.

جام‌جهانی 2018 روسیه در 12 ورزشگاه و 11 شهر این کشور با شرکت 32 تیم برگزار خواهد شد. روسیه همچنین میزبان جام کنفدراسیون‌ها است که در روزهای 27 خرداد تا 11 تیر ماه سال جاری با حضور 8 تیم ملی برتر فوتبال جهان در شهرهای مسکو، سن‌پترزبورگ، کازان و سوچی برگزار خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج