اگر به تصویر گربه‌ها نگاه کنید خوشحال می‌شوید
۵۰۷۷۰۹
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
۵۸۶۱ 
تا به حال شده هنگام کار کردن یا در خانه، محو تماشای تصاویر گربه‌ها در اینترنت شوید؟ شاید خیلی‌ها بگویند که درحال تلف کردن وقت خود هستید ولی واقعیت این است که پژوهش جدیدی نشان داده این کار سطح انرژی را بالا می برد و باعث خوشحالی ما می‌شود.
مجله دیجی کالا - سمیرا علی نژاد: تا به حال شده هنگام کار کردن یا در خانه، محو تماشای تصاویر گربه‌ها در اینترنت شوید؟ شاید خیلی‌ها بگویند که درحال تلف کردن وقت خود هستید ولی واقعیت این است که پژوهش جدیدی نشان داده این کار سطح انرژی را بالا می برد و باعث خوشحالی ما می‌شود.
 
اگر به تصویر گربه‌ها نگاه کنید خوشحال می‌شوید 

طبق آمار، تنها در سال ۲۰۱۴ دو میلیون ویدیو از گربه‌ها در یوتیوب منتشر شده و این ویدیوها در مجموع حدود ۲۶ میلیارد بار دیده شده‌اند.

«تنظیم هیجان، به تعویق انداختن کارها و تماشای فیلم گربه‌ها: چه کسی گربه‌ها را در اینترنت تماشا می‌کند؟ چرا و چه تاثیری دارد؟»فیلم گربه
 
اگر به تصویر گربه‌ها نگاه کنید خوشحال می‌شوید 

این عنوان مقاله‌ای است که سال ۲۰۱۵ در مجله علمی پژوهشی Computers in Human Behavior منتشر شد. جسیکا کال میریک، استاد مطالعات رسانه در دانشگاه بلومینگتون هند، با ۶۷۹۵ نفر مصاحبه کرد تا بفهمد چه کسانی ویدیوهای گربه‌ها را تماشا می‌کنند. او در پی این بود که بفهمد این افراد چه زمانی ویدیوها را تماشا می‌کنند و در این هنگام چه احساسی به آن‌ها دست می‌دهد؟

نتایج این پژوهش جالب بود. افراد بعد از تماشای گربه‌ها در اینترنت هیجانات مثبت بیشتر و احساس بهتری دارند. اگر افراد درحال درس خواندن و کار کردن باشند و در همین زمان گریزی به تماشای فیلم گربه‌ها بزنند، حالشان بهتر می‌شود. جالب این‌جاست که شادی و حال خوب بعد از تماشای این ویدئوها آن‌قدر زیاد است که احساس گناه از عقب افتادن از کارها در آدم‌ها ایجاد نمی‌شود. ظاهرا که خجالتی‌ها و کسانی که گربه دارند بیشتر فیلم‌ گربه‌ها را دوست دارند.

پس با خیال راحت ویدیوی گربه‌های ملوس را تماشا کنید، حالتان بهتر می‌شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج