ژاپن: آزمایش موشکی کره شمالی تحریک آمیز است
۵۰۷۸۱۸
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
۲۶۴۴ 
نخست‌وزیر ژاپن، آزمایش موشکی جدید کره شمالی را که صبح امروز به وقت محلی صورت گرفت، به شدت محکوم کرد و آن را تحریک آمیز دانست.
خبرگزاری ایرنا:  نخست‌وزیر ژاپن، آزمایش موشکی جدید کره شمالی را که صبح امروز به وقت محلی صورت گرفت، به شدت محکوم کرد و آن را تحریک آمیز دانست.
 
کره شمالی ساعت 6:42 دقیقه صبح امروز (به وقت محلی) یک فروند موشک از نوع بالستیک میان برد را از منطقه «سینپو» به طرف دریای ژاپن شلیک کرده است.
 
«شینزو آبه» ساعاتی پس از انجام این آزمایش با حضور در جمع خبرنگاران نسبت به آن واکنش نشان داد و انجام آن را به شدت محکوم کرد.
 
او بر اساس گزارش امروز خبرگزاری کیودو نیوز، گفت که انجام این آزمایش توسط کره شمالی در حالیکه منطقه شبه جزیره کره در شرایط بحرانی بسر می برد، تحریک آمیز و خطرناک است.
 
او همچنین آزمایش‌های موشکی کره شمالی را تهدیدی جدی برای ژاپن دانست و گفت که انجام آن نقض کامل قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل محسوب می شود.
 
نخست وزیر ژاپن با بیان اینکه توکیو اینگونه فعالیت های تحریک آمیز را تحمل نخواهد کرد، یادآور شد: کشورش همراه با آمریکا و کره جنوبی تمهیدات لازم را برای مقابله با پیونگ یانگ و دفاع از جان و مال مردم ژاپن انجام خواهد داد.
 
آبه در عین حال تاکید کرد که کره شمالی به شکل خطرناکی صلح و ثبات منطقه ای را با انجام چنین آزمایش هایی تضعیف می کند.
 
کره شمالی شانزدهم اسفند ماه سال گذشته نیز به طور همزمان چهار فروند موشک بالستیک به سمت دریای شرقی ژاپن شلیک کرده بود که در آن زمان نیز نخست وزیر ژاپن واکنش شدیدی به این آزمایش داشت.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج