ادینیو: تبریزی‌ها دوستم دارند اما نمی‌مانم!
۵۰۷۸۲۶
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
۴۶۱۸ 
مهاجم برزیلی تراکتورسازی ابراز امیدواری کرد از پرسپولیس امتیاز کسر شود تا تیمش بتواند دوباره برای قهرمانی در لیگ برتر مدعی شود.
ورزش‌سه: لوسیانو ادینیو سال هاست در فوتبال ایران حضور دارد و در این سالها توانسته انتظارات فوتبالدوستان کشورمان را برآورده کند. ادینیو با پیراهن مس کرمان عملکرد خوبی داشت و بعدا در تراکتورسازی به تنها مهاجم خارجی شاغل در ایران تبدیل شد که در یک فصل 20 گل می زند و آقای گل می شود. ادینیو اما در لیگ شانزدهم توفیق چندانی به دست نیاورد. خودش دلیل این مساله را کم بازی کردن می‌داند. با این وجود ادینیو انگار از برخی مسائل ناراحت است و نمی خواهد این مسائل را بیان کند. او حرف از رفتن می زند اما دلیلش را نمی گوید.

گفت و گوی خبرنگار ما با لوسیانو ادینیو را در ادامه می خوانید:

با تمرکز بالا به قم می رویم

ما در بازی های گذشته عالی بازی نکردیم اما خوب بودیم؛ در اهواز خوب بازی کردیم اما شانس گلزنی نداشتیم. در بازی با گسترش فولاد یک گل زدیم اما در همان نیمه اول چندین گل نزدیم و این از بدشانسی ما بود. تیردروازه زدیم، کاشته زدیم و ... . با این حال تلاشمان برای این است که در تمرینات یکی دو روز قبل از دیدار با صبا آمادگی خوبی پیدا کنیم و با تمرکز بالای به قم برویم و امیدوارم 3 امتیاز بازی با صبا را به دست آوریم.

اعتراضی به جریمه 10 درصدی ندارم

من اعتراضی به جریمه 10 درصدی باشگاه برای کادرفنی و بازیکنان ندارم؛ فوتبال همیشه اینگونه است، فوتبال خوب پاداش دارد و فوتبال بد هم جریمه. این مساله در همه جای دنیا طبیعی است. با این حال باشگاه گفته اگر دوم شویم جریمه را می بخشند و ما تلاش می کنیم تا به این عنوان برسیم. هنوز 5 بازی باقی مانده و می توانیم جایگاه دوم را مال خود کنیم.

امیدوارم از پرسپولیس امتیاز کسر شود

با شرایط کنونی من فکر می کنم دیگر قهرمان نمی شویم؛ پرسپولیس خیلی خوب بازی می کند. البته شنیدم که قرار است که از این تیم امتیاز کسر شود که دوست دارم اینطور شود. امیدوارم این اتفاق بیفتد تا دوباره به لیگ برگردیم ولی اگر امتیاز کسر نشود، ما دیگر شانسی برای قهرمانی نخواهیم داشت.

خیلی کم بازی کردم

من امسال خیلی کم بازی کردم؛ بعد از 5 بازی اول مقابل استقلال خوزستان، نفت آبادان، پیکان، ماشین سازی، پرسپولیس و دیدار با ذوب آهن که به طور کامل به میدان رفتم، دیگر به نیمکت رفتم. از آن به بعد من یا ذخیره بودم، یا زود تعویض شدم و در این صورت نمی توانم توانایی هایم را به طور کامل نشان دهم.

از قلعه نویی ناراحت نیستم

من هیچ صحبتی با سرمربی تیم درباره نیمکت نشینی نمی کنم. هرگز از قلعه نویی نپرسیدم که چرا کم بازی کردم؟ به هر حال فوتبال اینطور است. من تنها بازیکن خارجی هستم که از تراکتورسازی آقای گل شده و البته تنها بازیکنی که در یک فصل 20 گل به ثمر رسانده است. شما فرد دیگری را سراغ دارید؟ با این حال بازیکن حرفه ای هستم و در هر پستی که سرمربی بخواهد و در هر زمانی به میدان می روم و اگر هم بیرون باشم، اعتراضی نمی کنم. این را هم بگویم که هرگز از قلعه نویی بابت نیمکت نشینی ناراحتی ندارم.

احتمالا در تراکتور نمی مانم

مردم آذربایجان مرا دوست دارند؛ در تبریز هرجایی می روم به من احترام می گذارند و ابراز علاقه می کنند. من هم هواداران تراکتورسازی و مردم تبریزی را دوست دارم اما با تمام این مسائل فکر نکنم سال بعد در تراکتورسازی بمانم. دلیلش را نمی کنم اما احتمالا نمی مانم. البته هنوز 5 بازی دیگر و فینال حذفی باقی مانده و بعد از قهرمانی تراکتورسازی در حذفی می توانم در این باره بهتر تصمیم بگیرم. هرچند که دوست دارم جایی باشم که بتوانم بیشتر بازی کنم.

قهرمانی در حذفی 50-50 است

جام حذفی برای ما بسیار مهم است؛ اکنون شانس ما برای قهرمانی در این مسابقات 50- 50 است اما باید نفت تهران را ببریم. انشاءالله بتوانیم یک بازی خوب انجام دهیم و بعد از 90 دقیقه تراکتورسازی جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

حاتمی پسر خیلی خوبی است

فرزاد حاتمی هم پسر خوبی است و هم بازیکنی فوق العاده. او در این فصل خیلی به تراکتورسازی کمک کرده است؛ هر بار در ترکیب اصلی بوده گل زده و خوشحالم که دوباره به تمرینات برگشته است. امیدوارم بازهم برای تراکتورسازی گلزنی کند.

به طارمی گفتم تو فوق العاده ای

من سبک بازی مهدی طارمی را دوست دارم و فکر می کنم او شانس بالایی برای آقای گلی لیگ برتر دارد. البته شماره تلفنش را ندارم و ارتباط خاصی هم میان ما نیست اما چندی قبل در بازی تراکتورسازی و پرسپولیس که او را دیدم، گفتم تو فوق العاده هستی. برای طارمی آرزوی موفقیت کرده و می کنم، چون واقعا مهاجم خوبی است. البته من در بین فوتبالیست های ایرانی سبک بازی سروش رفیعی، خالد شفیعی و مهدی کیانی را هم دوست دارم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج