ابتکار: خودروهای فرسوده از رده خارج می شوند
۵۰۸۲۲۳
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
۵۷۵۹ 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از رده خارج شدن خودروهای فرسوده با اجرای طرح بیمه فرسودگی در کشور خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: معصومه ابتکار در گفتگو با خبرنگار با اشاره به تصویب دو ماده مهم ۸ و ۹ در صحن علنی مجلس اظهار داشت: یکی از این مواد بحث خودروهای فرسوده بود که بر اساس ماده هشت خودروهایی که به سن فرسودگی برسند باید از رده خارج شوند.

وی با بیان اینکه در ابتدا سهمی در قالب بیمه فرسودگی برای دارنده خودرو در نظر گرفته می شود گفت: وقتی که خودرو به سن فرسودگی رسید به دلیل اینکه از لحاظ ایمنی و آلایندگی مشکل خواهد داشت از رده خارج می شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه از رده خارج کردن خودرو علاوه بر اینکه منافع زیست محیطی زیادی دارد منافع اقتصادی نیز دارد گفت: این امر سبب ایجاد اشتغال می شود و موضوع بازیافت خودرو نیز مسئله مهمی است.

ابتکار همچنین با اشاره به تصویب ماده حمل و نقل عمومی در شهرها در صحن علنی مجلس نیز بیان داشت: این ماده در رابطه با اقدامات شهرداری ها برای توسعه حمل و نقل عمومی و همچنین استفاده از اتوبوس، مترو و ... است.

وی با اشاره به لایحه هوای پاک نیز بیان داشت: موادی از آن باقی مانده که امیدواریم ظرف هفته آینده این لایحه به تصویب کامل برسد و ما قانون جامع و بسیار روز آمدی برای هوای پاک داشته باشیم.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1396/01/16
تو کی از رده خارج میشی بی کفایت گند زدی به محیط زیست و طبیعت و حیات و ایران،،،،،
United States
00:58 - 1396/01/17
کاش مدیران فرسوده هم از رده خارج میشدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج