وزن بدن انسان در بالای کوه کاهش می‌یابد
۵۰۸۴۹۱
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
۴۹۶۵ 
محققان دریافته‌اند وزن بدن انسان در بالای کوه با وزن او روی سطح زمین تفاوت دارد و به طور دقیق‌تر می‌توان گفت ارتفاع، وزن بدن را کاهش می‌دهد.
خبرگزاری فارس: محققان دریافته‌اند وزن بدن انسان در بالای کوه با وزن او روی سطح زمین تفاوت دارد و به طور دقیق‌تر می‌توان گفت ارتفاع، وزن بدن را کاهش می‌دهد.

بررسی‌ها نشان داده است وزن بدن افرادی که به قله کوه‌ها می‌روند در قیاس با وزن دقیق آنها وقتی که روی سطح زمین حضور دارند، اندکی کمتر است و اگرچه این میزان تغییر وزن چندان به چشم نمی‌آید، ولی قابل اندازه‌گیری است.

وزن که در اصل بر اساس نیروی گرانش محاسبه می‌شود، متناسب با جرم وارد شده دو جسم بر یکدیگر به دست می‌آید و در این مورد جرم بدن انسان بر کره زمین، وزن او را مشخص می‌کند. با این توضیحات باید توجه داشت فاصله انسان تا مرکز گرانش زمین باعث ایجاد تغییر در وزن بدن او می‌شود.

هرچه انسان از سطح زمین فاصله می‌گیرد نیروی گرانشی کمتری روی آن اثر می‌گذارد و همین مسئله باعث ایجاد تغییر در وزن او می‌شود.

بر این اساس می‌توان گفت فردی که روی سطح زمین 150 پوند معادل 68 کیلوگرم وزن دارد، زمانی که 10 هزار پا از سطح زمین بالا می‌رود و به قله کوه می‌رسد وزن بدن او 149.92 پوند محاسبه می‌شود.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1396/01/17
واقعا جک گفتی!!!
معلومه کسی که خودش رو بالای که میرسونه انرژی و کالری می سوزاند بنابراین وزنش باید کم شود.
نگارنده چقدر بیسواده!
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1396/01/17
تعریف وزن معادل نیروی وارد شده بر جسم از جانب زمین است و واحد آن نیوتن می باشد نه کیلو گرم! بنابراین عنوان مطلب یعنی
متغیر بودن وزن در ارتفاع متفاوت از سطح زمین صحیح است اما در متن استفاده از پوند یا کیلو برای وزن غلط است چون واحد جرم جسم می باشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج