برآورد خسارت زلزله در خراسان رضوی
۵۰۸۵۱۷
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
۴۴۶۴ 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس ارزیابی های اولیه یکهزار و 518 واحد مسکونی در جریان زلزله روز چهارشنبه استان خسارت دیده است.
خبرگزاری ایرنا: مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس ارزیابی های اولیه یکهزار و 518 واحد مسکونی در جریان زلزله روز چهارشنبه استان خسارت دیده است.
 
حجت علی شایانفر افزود: از این تعداد 324 واحد بین 30 تا 60درصد، 476 واحد بین 60 تا 100 درصد و مابقی کمتر از 30 درصد آسیب دیده است.
 
وی عنوان کرد: شب گذشته نیز تلاش شد به مردم مناطق زلزله زده شهرستان های فریمان، مشهد، سرخس و تربت جام برای اسکان اضطراری و تامین نیازهای اولیه خدمات دهی مناسبی انجام شود.
 
وی عنوان کرد: در این راستا 910 تخته چادر برای اسکان اضطراری خانواده های زلزله زده در منطقه برپا شده که تا کنون 635 خانوار در آنها اسکان داده شده اند.
 
وی افزود: همچنین از دیروز برای تامین سوخت مورد نیاز مردم مناطق زلزله زده یک میلیون و 100 هزار لیتر نفت سفید توزیع شده است.
 
این مسئول شمار جان باختگان زلزله دیروز استان را یک نفر و آخرین آمار مصدومان را 40 نفر ذکر و عنوان کرد: هم اکنون تنها یک نفر از این افراد بستری هستند و بقیه از بیمارستانها مرخص شده اند.
 
شایانفر عنوان کرد: از روز گذشته تا ساعت 9:22 دقیقه صبح امروز نیز تعداد پس لرزه ها به 274 مورد رسیده است که 80 مورد از آنها قدرتی بالای سه ریشتر داشته است.
 
زلزله ای به قدرت 6 ریشتر ساعت 10 و 40 دقیقه پیش از ظهر دیروز (چهارشنبه) شهر سفیدسنگ از توابع شهرستان فریمان را لرزاند.
 
شهر سفیدسنگ در 28 کیلومتری فریمان و شهرستان فریمان در 75 کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد.
 
این زلزله در شهرستانهای مناطق مرکزی، جنوب و شرق خراسان رضوی نیز احساس شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج