آغاز رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها
۵۰۸۶۲۲
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
۶۶۸۷ 
رسیدگی به صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر از امروز 17 فروردین‌ماه در هیأت اجرایی شهرستان‌ها در سراسر کشور آغاز شد.
خبرگزاری فارس: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، از امروز 17 فروردین‌ماه در هیأت اجرایی شهرستان‌ها در سراسر کشور آغاز شد.

رسیدگی به صلاحیت این داوطلبان براساس زمانبندی انتخابات تا روز 23 فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.

صورت جلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در روز 24 فروردین به هیأت نظارت شهرستان ارائه خواهد شد و این هیأت به مدت 7 روز یعنی از تاریخ 25 تا 31 فروردین‌ماه نظر خود را در خصوص صلاحیت آن دسته از داوطلبانی که در هیأت اجرایی تأیید صلاحیت شده‌اند، ارائه می‌کند.

هیأت نظارت شهرستان پس از اتمام بررسی‌های خود، نظرش را در روز 1 اردیبهشت‌ماه به هیأت اجرایی شهرستان اعلام می‌کند و سپس مراتب تأیید یا رد صلاحیت اولیه به داوطلبان انتخابات شوراها پس از دریافت نظر هیأت نظارت شهرستان در روز 2 اردیبهشت‌ماه از سوی فرمانداری‌ها اعلام خواهد شد.

فرصت شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده به مدت 3 روز

از این رو، داوطلبانی که در هیأت اجرایی یا هیأت نظارت شهرستان رد صلاحیت شده‌اند، می‌توانند طبق تبصره یک ماده 50 قانون انتخابات شوراها شکایت خود را به هیأت نظارت استان تقدیم کنند که این دسته از داوطلبان 4 روز یعنی از تاریخ 3 الی 6 اردیبهشت ماه فرصت دارند شکایت خود را ارائه کنند.

اعلام نظر قطعی صلاحیت داوطلبان 17 اردیبشهت ماه

براساس برنامه زمانبندی‌شده، رسیدگی و بررسی نهایی هیأت نظارت استان به شکایت داوطلبانی که توسط هیأت اجرایی یا هیأت نظارت شهرستان رد صلاحیت شده‌اند، از تاریخ 7 الی 16 اردیبهشت ماه و به مدت 10 روز انجام خواهد شد و پس از آن، نظر قطعی و نهایی هیأت نظارت استان در خصوص شکایت داوطلبان رد صلاحیت‌شده به فرمانداری‌های ذیربط در روز 17 اردیبهشت‌ماه اعلام خواهد شد.

بر این اساس، اسامی نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر طبق ماده 51 قانون از تاریخ 18 الی 20 اردیبهشت ماه انتشار می‌یابد.

آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای شهر از 21 اردیبهشت به مدت 7 روز

همچنین تبلیغات انتخاباتی نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، به مدت 7 روز یعنی از تاریخ 21 الی 27 اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.

براساس ماده 61 آیین‌نامه این قانون، ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنها در روز 28 اردیبهشت ماه یعنی یک روز قبل از اخذ رأی وجود خواهد داشت.

گفتنی است، اخذ رای در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در روز 29 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج