اتحادیه اروپا، تحریم کره شمالی را تشدید کرد
۵۰۸۷۱۱
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۶
۴۷۹۸ 
اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تحریم های بیشتری را علیه کره شمالی به دلیل آزمایش‌های موشک‌ بالستیک و هسته ای این کشور اعمال کرد.
خبرگزاری ایرنا: اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تحریم های بیشتری را علیه کره شمالی به دلیل آزمایش‌های موشک‌ بالستیک و هسته ای این کشور اعمال کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آزمایش های موشکی و هسته ای کره شمالی، امنیت بین المللی را تهدید می کند.

اتحادیه اروپا همچنین از کره شمالی خواست مذاکرات با جامعه جهانی را از سر گیرد و اقدام های تحریک آمیز، کلیه برنامه ها و تسلیحات هسته ای و همچنین سلاح های کشتار جمعی و برنامه های موشک بالستیک اش را کنار گذارد.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده که تحریم های جدید به دلیل اقدام کره شمالی در نقض قطعنامه های سازمان ملل و ادامه تهدید صلح و امنیت بین المللی در منطقه و فراتر از آن، اعمال شده است.

این تحریم‌ها، تمدید ممنوعیت سرمایه گذاری در بخش های جدید به ویژه صنعت مرتبط با سلاح متعارف، فلزکاری و هوافضای کره شمالی را در بر می‌گیرد.

همچنین چهار تن از اتباع کره شمالی به فهرست منع مسافرت به اتحادیه اروپا و مسدود شدن دارایی ها در کشورهای عضو این اتحادیه افزوده شده اند که اسامی این افراد فردا (جمعه) منتشر می شود.

براساس این گزارش، اتحادیه اروپا بی وقفه به تحریم‌های خود علیه کره شمالی افزوده است.

دور قبلی اعمال تحریم های اروپایی علیه کره شمالی اواخر فوریه گذشته انجام شد، زمانی که اخبار مربوط به پیونگ یانگ پس از ترور برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه کوالالامپور در راس خبرهای بین المللی قرار گرفت.

تاریخ اولیه تحریم های اتحادیه اروپا علیه کره شمالی به سال 2006 بر می گردد.

این تحریم ها با هدف بازداشتن کره شمالی از اجرای برنامه های خود در زمینه موشک‌های بالستیک و هسته ای در نظر گرفته شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج