تلاش برای گسترش زبان فارسی در ارمنستان
۵۰۸۷۳۰
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
۴۹۳۶ 
سفیر کشورمان در ارمنستان در بازدید از مدرسه فارسی زبان شهر ایروان سفیر کشورمان با اشاره به استقبال گردشگران ایرانی از سفر به ارمنستان گفت: درجهت تعامل بیشتر بین مدارس تهران و ایروان و گسترش آموزش زبان فارسی در ارمنستان تلاش خواهیم کرد.
خبرگزاری ایسنا: سفیر کشورمان در ارمنستان در بازدید از مدرسه فارسی زبان شهر ایروان سفیر کشورمان با اشاره به استقبال گردشگران ایرانی از سفر به ارمنستان گفت: درجهت تعامل بیشتر بین مدارس تهران و ایروان و گسترش آموزش زبان فارسی در ارمنستان تلاش خواهیم کرد.

این بازدید به دعوت خانم‌ها سوقومونیان مدیر کل آموزش شهرداری ایروان و هوانسیان مدیر مدرسه شماره ۲۰۰ شهر ایروان انجام شد.

مدیر کل آموزش شهرداری ایروان در این مراسم گفت: مسئولین ارمنستانی به ویژه تارون مارکاریان اهمیت زیادی برای آموزش زبان فارسی به دانش آموزان ارمنی قائل بوده و تلاش دارند از طریق آموزش زبان فارسی پیوندهای تاریخی و فرهنگی بین مردمان دو کشور را عمق بخشند.

وی همچنین از تلاش‌های سفارت کشورمان برای تهیه منابع آموزشی، سفر دانش آموزان زبان فارسی به ایران، همکاری جهت آموزش معلمین فارسی مدارس ارمنستان و ... قدردانی کرد.

 سجادی سفیر  کشورمان هم در این مراسم آموزش زبان فارسی به دانش آموزان ارمنی را بنیادی ترین و عمیق ترین امر فرهنگی برای نزدیکی ملت ها به یکدیگر توصیف کرده و گفتند روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور زمانی به ثمر خواهد نشست که فرهنگ دو کشور برای مردمان آنها شناخته شده باشد.    

سفیر کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه پنجره جدیدی در روابط بین دو کشور ایجاد شده که در نتیجه آن در سال جدید تعداد زیادی از گردشگران ایرانی به صورت زمینی و هوایی به ارمنستان سفر کرده‌اند گفت: آموزش زبان فارسی و شناخت بهتر مردم ارمنستان از فرهنگ و تمدن ایرانی و در نتیجه پذیرایی بهتر از گردشگران ایرانی می‌انجامد.

سجادی خاطرنشان کرد: همکاری سفارت با دولت ارمنستان و مدرسه شماره ۲۰۰ شهر ایروان با اجرای زیبا و هنرمندانه امروز دانش آموزان روز به روز بهتر خواهد شد، خواهان ارتباط عمیق بین  مدرسه شماره ۲۰۰ و مجتمع آموزشی شهید فهمیده سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان شد.

 وی خواهان برگزاری اردوهای آموزشی دانش آموزان این مدرسه در ایران و همچنین تلاش جهت افزایش تعداد مدارسی که در شهرهای دیگر ارمنستان به آموزش زبان فارسی می پردازند، شد.

در این ملاقات که مدیر مجتمع آموزشی شهید فهمیده و تعدادی از معلمان این مجتمع نیز حضور داشتند، سفیر کشورمان در پایان سخنان خود اعلام کرد: در مدتی که مسئولیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان را بر عهده داشته ام تلاش کرده ام مهر و دوستی و محبت ایرانیان به ارامنه را به مقام های و مسئولین ارمنستانی از رئیس جمهور محترم ارمنستان تا مدیران رده های دیگر اعلام کنم و خوشحالم که در نتیجه تلاش های صورت گرفته امروز شاهد حضور گسترده ایرانیان در ارمنستان و تلاش آنها برای گسترش روابط در حوزه سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی هستیم به گونه ای که علیرغم مشغله فراوان آقای دکتر روحانی برای سفر به کشورهای خارجی، او سفر به ارمنستان را به منظور حمایت از این کشور در عرصه های جهانی و منطقه ای در اولویت قرار داده و در دیماه سال گذشته این سفر را انجام دادند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج