گزارش آسوشیتدپرس از ماراتن بین‌المللی ایران
۵۰۸۹۰۰
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
۵۱۵۶ 
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از شروع اولین ماراتن بین‌المللی ایران بدون حضور دوندگان آمریکایی خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از شروع اولین ماراتن بین‌المللی ایران بدون حضور دوندگان آمریکایی خبر داد.

 در گزارش این خبرگزاری آمریکایی آمده است: ماراتن ایران با هدف «ایجاد پل‌ها و از بین بردن موانع» برگزار شده است. این در حالی است که هیچ دونده آمریکایی نتوانسته برای شرکت در این ماراتن ویزا دریافت کند. ۲۸ دونده  آمریکایی برای شرکت در ماراتن ایران ثبت‌نام کرده بودند.

مجید کیهانی، رییس فدراسیون دوومیدانی ایران روز چهارشنبه اعلام کرده بود که برای شرکت در ماراتن ممنوعیتی برای مردم هیچ کشوری وجود ندارد.

از حدود ۴۰ کشور مختلف برای شرکت در ماراتن ایران ثبت نام انجام شده بود افرادی که از کشورهای انگلیس، کانادا و عربستان سعودی برای شرکت در ماراتن ایران ثبت نام کرده بودند. در بین ثبت‌نام کنندگان نام ۲۸ آمریکایی نیز وجود داشت.

کیهانی اعلام کرده بود که نام تمامی دوندگان برای دریافت ویزا به وزارت امور خارجه داده شده بود.

ایران از زمان صدور فرمان دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر ویزا ندادن به  اتباع ایرانی، در دادن ویزا به اتباع آمریکایی سختگیری‌هایی ایجاد کرده است. بعد از متوقف شدن فرمان ترامپ، ایران به کشتی‌گیران آمریکایی برای شرکت در جام جهانی کشتی آزاد ویزا داد.

چارلی بارکوفسکی دونده ۳۷ ساله آمریکایی که برای ماراتن ایران ثبت نام کرده بود، درباره صادر نشدن ویزایش گفت:‌ من چند سال پیش به ایران سفر کرده بودم و قصد داشتم برای پنجاه و دومین‌بار در ماراتن شرکت کنم. مسوولان به من اعلام کردند که هنوز امیدوارند که من بتوانم ویزا بگیرم اما این اتفاق نیفتاد. من همه کارها را انجام دادم و فقط صبر کردم. من حتی چمدان‌هایم را بسته بودم. الان خیلی ناراحتم. من دوستانی در ایران دارم و خیلی دوست داشتم که دوباره بتوانم به آن‌جا سفر کنم.

در ماراتن امسال ایران هیچ دونده حرفه‌یی شرکت نکرده است اما کیهانی ابراز امیدواری کرد که در آینده این اتفاق بیافتد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج