آشنا به ضرغامی: امیدوارم مردانگی کنید
۵۰۸۹۳۹
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
۵۹۳۳ 
مشاور رییس‌جمهور در یادداشتی به اظهارات الیاس نادران واکنش نشان داد.
خبرگزاری ایسنا: مشاور رییس‌جمهور در یادداشتی به اظهارات الیاس نادران واکنش نشان داد.

حسام‌الدین آشنا در یادداشتی با عنوان "درباره انتخابات و افتتاحات" آورده است:


« آقای نادران نوشتند: آقای روحانی پرکار شده و برخلاف همیشه هرروز در سفر استانی است. ایرادی ندارد؛ می‌تواند از ۲۹اردیبهشت برای همیشه برود استراحت کند!          

برایشان نوشتم: دولت تعهد کرد تمام تلاش خود را بکند تا ابتدا بسیاری از طرح هایی که 80% پیشرفت داشت را تکمیل کند و طرح های دارای اولویت دیگری را که ممکن بود در طول زمان معقولی اجرا کند. الان وقت افتتاح آن طرحهای تعهد شده و تکمیل شده است. واقعا از شخصیتی چون جنابعالی بعید بود چنین تلخ کام باشید.

ایشان نوشتند: چرا افتتاح همه پروژه‌ها همزمان با ایام انتخابات است و قبلا خبری نبود؟ فرموده‌اند اتقوا من مواضع تهم آشیخ حتی تو هم!                       

نوشتم: نمی دانستم عرایض مشفقانه بنده را هم به سخره می گیرید و الا مزاحم نمی شدم. تعهد تکمیل پروژه ها از ابتدا برای انتهای دوره انجام شده بود.

دوری از مواضع تهمت توصیه ای اخلاقی و  تهمت نزدن شرط تقوا است.                

حالا خدمت ایشان و دوستانشان عرض می کنم:

بنا به تقسیم منطقی سه نوع افتتاح پروژه داریم؛ زودهنگام/ دیر هنگام/به هنگام.  

دو نوع افتتاح زود هنگام داریم: اگر اعتبارات برخی پروژه ها را به صورت اختصاصی افزایش دهند می توان سرعت عمل را بالا برد و پروژه را زودتر از موعد به پایان رساند و افتتاح کرد(مانند مجموعه اجلاس سران در زمان آقای خاتمی که در کمتر از شش ماه آماده شد). گاهی هم به علت ضرورت های سیاسی پروژه هایی بدون اینکه تکمیل شده باشند افتتاح می شوند(مانند راه آهن اصفهان - شیراز در زمان آقای احمدی نژاد در آستانه انتخابات 88).

اما آن چه در کشور ما رواج دارد افتتاح دیر هنگام است. به طور متوسط پروژه های بزرگ ما دو برابر زمان مصوب به طول می انجامد و حدود 12 سال به طول می‌انجامد.   

افتتاح‌های به هنگام در صورتی ممکن است که طراحی پروژه ها و تامین مالی آن درست و منطقی انجام شده باشد؛ بسیاری از طرح های فعلی از این نوع است چه آنها که تکمیل زمانبندی شده پروژه های قبلی بوده و چه پروژه های جدید که در همین دولت طراحی و اجرا شده است. یک ویژگی مهم بسیاری از طرحهایی که این روزها افتتاح می شود خصوصی بودن آنهاست. بخش خصوصی قدر سرمایه مالی و زمانی را می داند و در اجرای پروژه های خود بسیار دقیق‌تر از دولت عمل می کند.

یک نوع دیگر هم داشتیم که اسمش را می‌شد گذاشت هیچ هنگام؛ این ها پروژه های کوچک و بزرگی بودند که اساسا برای آنها بودجه ای پیش بینی نشده بود و به صورت اقتضایی و فی المجلس پیشنهاد و مصوب می شد و از همان اول هم معلوم بود اجرایی نخواهد شد. از این نوع طرح ها در اواخر دوره قبل به وفور اعلام شد و صرفا مطالبات مردمی از دولت بعد را افزایش داد.

حال سوال این است آقای دکتر روحانی طرح های تکمیل شده دوره خود را چه هنگام باید افتتاح کند؟ شما نمی توانید همزمان به او تهمت بزنید که دولتش ناکارامد و پیر و خسته و ... است و وقتی فقط در یک مورد با افتتاح پروژه هایی به ارزش 2400 میلیارد تومان در استان گیلان مواجه می شوید به او تهمت بزنید که اقداماتش انتخاباتی است. بهتر است شما و دوستان هم از تهمت زدن دوری کنید.»

درخواست آشنا از ضرغامی/امیدوارم مردانگی کنید


آشنا همچنین در یادداشتی خطاب به ضرغامی نوشت که ظاهرا در مورد مدیران کانال‌های غیر قابل خرید و فروش و نفوذ هم اقدامات موثری انجام شده است. فقط امیدوارم مردانگی کنید و  با سفارش های لازم خانواده های آنان را  از نگرانی برهانید.

متن یادداشت حسام‌الدین آشنا به شرح زیر است:

«جناب آقای مهندس سید عزت الله ضرغامی

سلام علیکم؛

با عرض تبریک سال نو و کسب1477 رأی از مجمع جمنا به عرض می رساند بخشی از سخنرانی جنابعالی را در این مجمع محترم  که در کانال خبرگزاری معظم فارس منتشر شده مورد توجه قرار دادم. به نظر می رسد اشاره شما به امکان خرید سایت‌ها که از کشفیاتتان در جریان انتخابات مجلسین بود در این دوره به صورت کاملا خودجوش و زودهنگام توسط برادران همسو و هم قطارتان در حال انجام است.

ظاهرا در مورد مدیران کانال‌های غیر قابل خرید و فروش و نفوذ هم  اقدامات موثری انجام شده است. فقط امیدوارم مردانگی کنید و  با سفارش های لازم خانواده های آنان را از نگرانی برهانید.»
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1396/01/18
ای کاش جناب آشنا الان میگفت مسکن اجتماعی دقیقأ تو چه مرحله ای است !!!!!!؟
عمر مشاوره ای شما هم نهایتأ دوماه دیگه هست
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1396/01/18
الآن سالهاست دردوسه نوبت قطار شهری مسافر ازورامین به تهران می برد هنوزهم مستمروفراگیر نشده است هرکس قبول ندارد برود ببیند آن وقت آقایان افتتاحش می کنند چیزی که هنوز کارش به پایان نرسیده متاسفم به عنوان یک فرهنگی بازنشسته چراکه کلید همه ی بدبختی ها دروغ است
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1396/01/18
دلواپس ها
منطق حالیشون نیست و کارشون شده فقط و فقط تخریب
و هم و غم شون شده کسب قدرت در هر شرایطی

دلواپس ها
اصلا بفکر معیشت و رفاه و آسایش و امنیت جامعه نیستن و بفکر منافع شخصی شون خواه از طریق دلالی تحریم خواه از طریق تاراج و چپاول سرمایه های ملی هستن
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1396/01/18
نزارید دزدان ریس ملت و مردم ترسی ایران باشند
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1396/01/18
ما دل خوشی از احمدی نژاد هم نداریم ولی انصافا خیلی بهتر از این روحانی بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج