یادگار امام: تولید علم محتاج آزاد اندیشی است
۵۰۸۹۴۷
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
۸۲۸۷ 
یادگار گرامی امام گفت: تولید علم محتاج آزاد اندیشی است و آزاداندیشی نیازمند شجاعت مدیران و مسئولان است.
پایگاه خبری جماران: یادگار گرامی امام گفت: تولید علم محتاج آزاد اندیشی است و آزاداندیشی نیازمند شجاعت مدیران و مسئولان است.

آیت الله سید حسن خمینی در دیدار رئیس، هیأت رئیسه و مدیران استانی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد بنیانگذار این دانشگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)، دانشگاه آزاد را نشانگر تفکر بزرگ و همت والای آن مرحوم دانست و اظهار کرد: دلسوزی آقای هاشمی نسبت به دانشگاه، همت بلند، دل بزرگ و توانایی ایشان در اتخاذ تصمیمات بزرگ، برای همه درس آموز است؛ گرچه ایشان در سطح کلان نیز اینگونه بود و دغدغه و اطلاع دقیق آقای هاشمی را نسبت به همه امور، نه تنها در میان روحانیون، بلکه در بین سیاسیون و مدیران می توان بی نظیر دانست.

عضو هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی، «علم» و «اخلاق» را دو رکن اساسی یک دانشگاه خوب ذکر کرد و گفت: یکی از رموز موفقیت واحدهای دانشگاهی پیشرفت آنها در کیفیت تولید علم است و بنابراین، مجموعه دانشگاه همواره باید از این حیث مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

سید حسن خمینی همچنین با تأکید بر تحقق امر آزاد اندیشی در دانشگاه به ویژه در رشته های علوم انسانی، یادآور شد: بارها به دوستان در وزارت علوم هم گفته ام که در این راه نترسید؛ خصوصا آنکه رهبری این موضوع را مطرح کرده اند و دائما آن را مطالبه می کنند.

وی مسیر تحقق آزاداندیشی را تکیه بر تجربه بشری در این راه، یعنی گفت و گو، دانست و یادآور شد: طبیعی است در این راه با دگم اندیشانی مواجهیم که از آزاد اندیشی خوششان نمی آید.

یادگار امام تصریح کرد: تولید علم محتاج آزاد اندیشی است و آزاداندیشی نیازمند شجاعت مدیران و مسئولان است.

وی سپس به موضوع «اخلاق» در دانشگاه پرداخت و اظهار کرد: اخلاق به معنای تعادل، اعتدال و عدالت و حد فاصل میان افراط و تفریط است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه  تحجر، لبه دیگر ولنگاری و هر دوی آنها مصداق افراط و تفریط هستند، بر دوری از این دو رویکرد در دانشگاه تأکید کرد.


برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1396/01/18
ایشان کی آیت الله شدن، ؟
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1396/01/18
ازاد اندیشی باید برای همه باشد یعنی اندیشیدن را خدا در وجود انسان نهاده است یعنی اگر کسی جلو اندیشدن کسی را بگیرد در مقابل خدا قرار گرفته است حتیاگر کسی مثبت هم فکر نکند نباید جلو اور گرفت بلکه طبق ایات قران میتوان اورا توجیه کرد اکر توجیه شد چه بهتر واگر توجیه نشد او میداند خدا فکر منفی تاوقتی به عمل نرسده خطر ناک نیست هر روز هزاران فکر منفی به دهن انسان خطور میکند وانسان با توکل به خدا رهای میابد ایه از بزرگان داریم که خدا کسی را به به خاطر افکارش محاکمه نخواهد کرد طبق دستور رهبری ازاد اندیشی باید در کشور نهادینهشود
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1396/01/18
ما که تا آلان علم ودانشمون این بوده پس از این به بعدش هم زیاد پیشرفت نمیکنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج