پراید، همچنان در جایگاه اول خودروهای سرقتی
۵۰۹۵۴۹
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
۳۹۰۷۲ 
سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه کماکان خودروی پراید در جایگاه اول خودروهای سرقتی قرار دارد، تصریح کرد: البته در نظر داشته باشید که 30 درصد خودروها در ناوگان کشور پراید است و به طور حتم ضرورت توجه بیشتر دارندگان خودروی پراید به مسائل ایمنی می‌تواند در کاهش سرقت موثر باشد.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه کماکان خودروی پراید در جایگاه اول خودروهای سرقتی قرار دارد، تصریح کرد: البته در نظر داشته باشید که 30 درصد خودروها در ناوگان کشور پراید است و به طور حتم ضرورت توجه بیشتر دارندگان خودروی پراید به مسائل ایمنی می‌تواند در کاهش سرقت موثر باشد.
 
سردار منتظرالمهدی صبح امروز در نشست خبری که به منظور تشریح عملکرد پلیس در طرح نوروزی برگزار شد، از دستگیری یکی از سرشبکه‌های توزیع و تولید موادروانگردان شیشه در فرودگاه خبر داد و گفت: این فرد در حین فرار در فرودگاه دستگیر شد. تنها از یکی از کارگاه‌های او حدود 70 کیلوگرم شیشه کشف شده است.

وی با بیان اینکه پیش از این درخصوص خطرات موادمخدر صنعتی و جدید صحبت شده است که هر گرم شیشه می‌تواند 10 نفر و 70 کیلوگرم می‌تواند 700 هزار نفر از جوانان ما را معتاد کند، گفت: در نظر داشته باشید که قیمت هر کیلو از این مواد 50 میلیون تومان است و با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که ارزش ریالی این مواد مشکوفه 35 میلیارد ریال است.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه همکاران من در ایام نوروز حدود 19 تن انواع موادمخدر را کشف کردند که بخش قابل توجهی از آن تریاک بوده است، ادامه داد: شاهد افزایش 6 درصدی کشفیات موادمخدر در طرح نوروزی بوده‌ایم.

برقراری امنیت و نظم در ایام نوروز با همکاری 300 هزار پلیس در کشور

منتظرالمهدی در ادامه با بیان اینکه حدود 300 هزار نفر پلیس از 25 اسفندماه در قالب طرح نوروزی، برقراری امنیت و نظم را در کشور در دستور کار خود قرار دادند، گفت: پلیس با برپایی بیش از 4500 ایستگاه کانکس و چادر انتظامی و همچنین برقراری بیش از 26 هزار گشت همزمان به طور روزانه تلاش کرد تا نظم و امنیت مردم را پایدار کند.

کاهش 10درصدی جانباختگان تصادفات در سرصحنه

معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه در حوزه راهور شاهد کاهش 10 درصدی جانباختگان تصادفات در سرصحنه بوده‌ایم، گفت: البته در نظر داشته باشیم که حدود 2 میلیون خودروی جدید در سال 95 به ناوگان خودرویی اضافه شده و حدود یک میلیون و 800 هزار گواهینامه جدید صادر شده است.

منتظرالمهدی با بیان اینکه حتی یک نفر جانباخته هم زیاد است، اظهار کرد: در این حوادث 4 عامل اصلی از جمله خودرو، جاده، راننده و امداد و نجات دخیل هستند و البته عواملی نظیر فرهنگ عمومی ترافیک نیز بی‌تاثیر نبوده و از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه حدود 40 درصد از تصادفات به سبب عدم توجه به جلو و رعایت فاصله طولی و خستگی و خواب‌آلودگی و 23 درصد نیز به دلیل سرعت غیرمجاز و عدم رعایت سرعت مطمئنه رخ می‌دهد، گفت: سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ 18.4 درصد و همچنین 39 درصد تصادفات مربوط به واژگونی خودرو بوده است.

به گفته سخنگوی نیروی انتظامی، 58 درصد تصادفات در شعاع 30 کیلومتری شهرها به وقوع پیوسته است.

منتظرالمهدی با بیان اینکه بخش اعظمی از تصادفات در نیمه دوم روز یعنی بین ساعت 16 تا 20 رخ داده است، ادامه داد: در بین تصادفات بیشترین حوادث متعلق به خودروهای سواری و کمترین آن به مربوط به حوزه ‌های ناوگان حمل و نقل عمومی بوده است.

کاهش 5 درصدی سرقتهای مهم/ افزایش 3 درصدی سرقتهای خرد

وی با بیان اینکه در حوزه پلیس آگاهی نیز شاهد کاهش 5 درصدی سرقت‌های مهم بوده‌ایم، گفت: همچنین شاهد کاهش 7 درصدی سرقت‌های خودرو، 9 درصدی موتورسیکلت و 18 درصدی سرقت مغازه‌ها بوده‌ایم که خوشبختانه در این میان سرقت از طلافروشی‌ها به صفر رسیده و جرایم جنایی نیز 13 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه شاهد افزایش 3 درصدی سرقت‌های خرد بوده‌ایم، گفت: اما در حوزه کشفیات روند رو به بهبود بوده و با افزایش 3 درصدی کشف در این ایام مواجه بودیم که بیشترین کشفیات در حوزه خودروهای مسروقه بوده و این افزایش حتی روزانه به 93 درصد کشف خودرو رسیده است.

پراید همچنان در جایگاه اول خودروهای سرقتی

به گفته منتظرالمهدی کشف خودروهای مسروقه در سال 95، 90 درصد بوده است و 25 درصد خودروهای سرقت شده در 24 ساعت اول و 47 درصد آن در یک هفته و حدود 20 درصد آن نیز در یک ماهه اول کشف شده است.

وی با بیان اینکه کماکان خودروی پراید در جایگاه اول خودروهای سرقتی قرار دارد، تصریح کرد: البته در نظر داشته باشید که 30 درصد خودروها در ناوگان کشور پراید است و به طور حتم ضرورت توجه بیشتر دارندگان خودروی پراید به مسائل ایمنی می‌تواند در کاهش سرقت موثر باشد.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه بیشترین سرقت‌ها با احتساب 48 درصد مربوط به سه استان تهران، خراسان و خوزستان بوده است، گفت: کمترین سرقت‌ها نیز مربوط به استان‌های چهارمحال و بختیاری، همدان، کهکیلویه و بویراحمد، اردبیل و کردستان بوده که حدود 2.7 درصد سرقت را به خود اختصاص داده است.

به گفته منتظرالمهدی 320 هزار خدمت به مردم در پلیس گذرنامه و مهاجرت و دفاتر پلیس +10 به مردم ارائه شده که بیشترین خدمت در حوزه صدور گواهینامه و گذرنامه بوده است.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی شاهد افزایش حدود 30 درصدی جرایم سایبری را شاهد بودیم، گفت: بخش قابل توجه این جرایم در حوزه کلاهبرداری مالی و فروش اجناس ممنوعه بوده که بیشترین جرایم نیز در حوزه تلگرام رخ داده است.

سخنگوی نیروی انتظامی در بخش دیگری از نشست خبری خود ضمن قدردانی از مرزبانان گفت: مرزبانان ایران از هرگونه تهدید احتمالی پیشگیری کرده و در فرماندهی هواپیمایی ناجا نیز تیزپروازان و سبک‌بالان با 270 ساعت و 45 دقیقه پرواز طی 305 سورتی پرواز از طرح‌های انتظامی و راهور پشتیبانی کرده و در امدادرسانی جاده‌ای و اورژانس هوایی نیز نقش مهمی ایفا کرده‌اند.

منتظرالمهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طی تماس‌های مردمی با سامانه نظارتی 197 شاهد افزایش 2.1 درصدی تقدیرها و کاهش 27 درصدی شکایات بوده‌ایم، گفت: در این مدت بالغ بر 3000 دقیقه گزارش و خبر رادیویی در حوزه آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی انجام شد.

سخنگوی نیروی انتظامی افزود: در همین راستا مرکز افکارسنجی معاونت اجتماعی ناجا مبادرت به انجام پیمایش در گستره کشور در 3 استان با حجم نمونه تقریبی 7000 نفر از مسافران و شهروندان در نوروز در دو مرحله نیمه اول و نیمه دوم تعطیلات کرد تا میزان رضایتمندی آنان از پلیس و همچنین احساس امنیت روانی مورد سنجش قرار گیرد که یافته‌ها حکایت از آن دارد که خوشبختانه میزان رضایتمندی مردم از پلیس در نوروز در حیطه‌های اطلاع‌رسانی، حضور فعال، سرعت عمل و همچنین تسهیل در رفت و آمدهای ترافیکی 84 از 100 یا به تعبیری حدودا 17 از 20 بوده است و همچنین میانگین امنیت مسافران در ابعاد شش‌گانه امنیت از حیث امنیت جانی، مالی، ناموسی، روانی، اجتماعی و اخلاقی به صورت قابل توجهی نسبت به سال گذشته افزایش یافته و بیشترین احساس امنیت نیز در حوزه امنیت جانی و روانی بوده است.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1396/01/19
میدونی برا چی؟
چونکه سارق با خودگ میگه اگر پراید بدزدم اینقدر این ماشین منفوره که صاحبش نه فقط پیگیر پیدا کردن سارق نمیکنه بلکه خداروشکر میکنه که این آلت مرگ ازش دور شده
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1396/01/19
ماشینای ایرانی کلا تو هر چیزی که بد باشه رتبه ی اول دارن ماشالا
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1396/01/19
آخه پراید که ماشین نیست فرغونه ولی ۴تاچرخ گذاشتن.حقیقتشو بخوای قیمت پراید ده برابرقیمت واقعیشه واقعا بااین حال هنوز میخوای افزایش قیمت هم داشته باشه!پرایدماشینیه که افغانستان پسش زد
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1396/01/19
فقط به درد دزدیدن و اوراق شدن میخوره
ضبط صوت داشته باشه دویست هزار تومن
لاستیکهاش دونه ای صد هزار تومن
می ارزه
بقیه قسمتهاش رو باید انداخت دور
یا به ضایعاتی فروخت
حداقل واسه دزدها درآمدزاست
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1396/01/19
در تصادفات جاده ای بیشترین نقش در نوع رانندگی هموطنان میباشد....سبقت از سمت راست و متعاقب ان پیچدین جلوی راننده پهلویی , عدم توجه به عقب...اجازه عبور به خوروی عقبی داده نمیشود...اعتماد بیش از حد به خودرو و رانندگی خود...از مهمترین عوامل تصادفات میباشد..از پلیس محترم راه تقاضا میشود لاستک خودروها نیز مثل چراغ ها کنترل گردد...جالب اینکه بدترین نوع رانندگی در جاده ها به ترتیب مربوط به پراید , ۲۰۶ و نیسانهای آبی میباشد...
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1396/01/19
ب سلامتی تو اینم به مقام برسیم:|
واقعن که
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1396/01/19
پراید همه جا اول!
مرسی هستی!! :)))
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1396/01/19
پراید نوع پیشرفته تابوته
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1396/01/19
سایپا باید افتخار کنه بالاخره یکجا مقام اول رو کسب کرد.
Oman
19:19 - 1396/01/19
متاسفانه همه مسوولان و مدیران با داشتن اطلاع کافی از این ارابه های مرگ هیچگونه اقدامی برای خروج از خط تولید این آشغالها و لگن قراضه ها نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1396/01/19
با توجه به آسان بودن سرقت پراید چه رابطه ای با موادمخدر خصوصاً شیشه دارد، واقعاً اگه این خودرو دارای این معایب خانمان سوز است میشود از نمره گذاری آن جلوگیری که این عمل اتوماتیک باعث به صفر رسیدن خط تولید این خودروی ملی میگردد و سارقان و قاچاقچيان راه بازگشایی قفل و دزدیدن خودروهای پارس و سمند و زانتيا دست میزنند و با خصوصیات این گونه خودرو ها پلیس کمتر میتواند آنان را دستگیر کند از قاچاقچيان و سارقان خواهشمندیم که انواع مارک های پراید را از لیست سرقت خود خارج ساخته تا کما فی سابق مثل دست شکسته وبال گردن مالکان خود باشند، از لوطیگیری سارقان مطمئن هستم که این خواهش را مد نظر خواهند داشت و دیگر شاهد سرقت هیچ گونه پرایدی نخواهیم بود!!!
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1396/01/20
پرایدبایدبره مسابقات رالی،،،همین که گفتم مقام میاره صددرصد
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1396/01/22
ببخشید سردار. وقتی هر گرم 70 نفر را آلوده کنه!!! هر کیلو هزار گرم است یعنی هر کیلو 7000 و الا آخر یه کم ریاضیات بخونید بد نیست '!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج