تظاهرات آمریکایی‌ها علیه اقدام نظامی ترامپ
۵۰۹۵۸۱
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
۴۱۴۶ 
مردم آمریکا در اعتراض به اقدام نظامی کشورشان در سوریه به خیابان‌ها آمدند. اعتراضات در فلوریدا به خشونت کشیده شد و شش تن بازداشت شدند.
خبرگزاری ایسنا: مردم آمریکا در اعتراض به اقدام نظامی کشورشان در سوریه به خیابان‌ها آمدند. اعتراضات در فلوریدا به خشونت کشیده شد و شش تن بازداشت شدند.

معترضان به حمله ارتش آمریکا در سوریه در منطقه همینگ‌پارک ایالت فلوریدا به خیابان‌ آمدند که در پی آن شش تن بازداشت شدند و یکی از آنها هنوز در بیمارستان بستری است.

این اعتراضات ابتدا به صورت کاملا مسالمت‌آمیز آغاز شد اما بعدا درگیری‌هایی با معترضان گروه‌های مقابل پیش آمد و رویارویی این دو دسته غوغا به پا کرد.

براساس گزارش‌ پلیس جکسون‌ویل فلوریدا،‌ حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ معترض هدف حمله قرار گرفتند و پلیس برای متفرق کردن آنها تلاش کرد. طبق این گزارش، معترضان دچار جراحت جدی نشدند.

از سوی دیگر تظاهرات دیگری علیه نظامی‌گری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در نیویورک برگزار شد. صدها معترض علیه حملات هوایی در سوریه به خیابان‌های میدتاون آمدند. بسیاری از آنها پلاکاردهایی در محکوم کردن بمباران پنج‌شنبه گذشته در دست داشتند.

گروه دیگری از مخالفان هم در نزدیکی محله کلومبوس سیرکل نیویوک علیه اقدام ترامپ تجمع کردند. این معترضان پلاکاردهایی با نوشته "بمباران سوریه از مردم آن محافظت نمی‌کند، آنها را می‌کشد" در دست داشتند.

برخی دیگر هم پلاکاردهایی با نوشته "نه! به نام انسانیت، ما آمریکای فاشیست را نمی‌پذیریم" حمل می‌کردند. نوشته‌های دیگری از جمله "بمباران سوریه درگیری بیشتر ایجاد می‌کند و نه راه‌حل" نیز در دست معترضان دیده می‌شد.

گروه دیگری از معترضان هم جمعه شب در میدان اتحاد نیویورک تجمع کردند. برخی از مخالفان تاکید داشتند که بشار اسد،‌رئیس‌جمهوری سوریه عامل حمله شیمیایی اخیر سوریه نبوده و مداخله آمریکا تنها اوضاع را وخیم‌تر می‌کند.

یکی از معترضان گفت: «این اقدام تنها خشونت را تشدید می‌کند. من واقعا نگران آینده مردم سوریه هستم.» یکی دیگر از معترضان اقدام ترامپ هم تاکید کرد: «آمریکا باید از این کشور دور بماند.»
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج