مرگ 181 تن با گاز در یازده ماه سال گذشته
۵۰۹۶۰۷
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
۲۸۰۵ 
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران از مرگ 181تن در اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه سال گذشته (1395) در این استان خبر داد .
خبرگزاری ایرنا: اداره کل پزشکی قانونی استان تهران از مرگ 181تن در اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه سال گذشته (1395) در این استان خبر داد .
 
این شمار مرگ در اثر مسمومیت با این گاز در11 ماه سال95 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (1394) با شمار فوت شدگان در اثر مسمومیت با گازمونواکسید کربن 123 مورد 2/47 درصد افزایش یافته است.
 
بر اساس این گزارش از کل فوت شدگان در اثر مسمومیت با گاز منو اکسید در11 ماهه سال گذشته133 تن مرد و 48 تن زن بودند.
 
پیش ازاین نیز سازمان پزشکی قانونی از افزایش 29،1درصدی شمار مرگ ها بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته(1394) در کشور خبر داد بود.
 
همچنین در 10ماهه سال گذشته 568 تن بر اثر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن جان خود را از دست دادند،که 415 تن مرد و 153 تن زن بودند.
 
گاز منواکسیدکربن ،گازی سمی است که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آن را قاتل خاموش می نامند.
 
وقتی این گاز، وارد سیستم تنفسی شخصی شود بلافاصله با گلبول های قرمز شخص ، وارد واکنش شده و باعث می شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد که اولین عوارض این مساله در ابتدا، سوزش چشم ها و فرد ، پس از سپری شدن زمانی بین یک تا 2 ساعت، بسته به غلظت گاز کربن منواکسید موجود در مکان ، احساس خواب آلودگی و خستگی مفرط می کند.
 
افرادی که در یک فضای سربسته در معرض استنشاق این گاز قرار می‌گیرند ابتدا احساس کرختی و خواب آلودگی می‌کنند و در صورتی که هرچه سریع تر مکان را ترک نکنند و یا هوای تازه تنفس نکنند دچار بیهوشی و در نهایت خفگی می‌شوند.
 
کودکان ، سالمندان ،افراد با سابقه بیماریهای قلبی - ریوی و افراد با مبتلا به بیماری های خونی بیشتر از سایرین دچار عوارض ناشی از مسمومیت با گاز CO می شوند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج