«ملاله»، جوانترین سفیر صلح سازمان ملل می‌شود
۵۰۹۶۹۱
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
۵۶۳۷ 
دختر نوجوان پاکستانی که قربانی بی‌رحمی طالبان شده و زنده مانده است،‌ از سوی دبیرکل سازمان ملل انتخاب شده تا جوانترین سفیر صلح این سازمان بین المللی باشد.
خبرگزاری ایسنا: دختر نوجوان پاکستانی که قربانی بی‌رحمی طالبان شده و زنده مانده است،‌ از سوی دبیرکل سازمان ملل انتخاب شده تا جوانترین سفیر صلح این سازمان بین المللی باشد.

مراسم انتصاب ملاله یوسف‌زی، به عنوان جوانترین سفیر صلح سازمان ملل قرار است در روزهای آتی در مقر اصلی این سازمان در نیویورک برگزار شود.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درباره انتخاب یوسف‌زی برای این سمت گفت: ملاله در روبرو شدن با بدترین بحران‌ها هم به تعهداتش در قبال پیگیری حقوق زنان، دختران و تمامی مردم پایبند مانده است. شجاعت او در فعالیت برای آموزش زنان و دختران باعث شده تا بسیاری در سطح جهان به او احترام بگذارند. او به عنوان جوانترین سفیر صلح سازمان ملل است که می‌تواند این کار را انجام دهد.

یوسف‌زی ۱۹ ساله به دلیل دفاع از آموزش دختران در پاکستان مورد اصابت گلوله طالبان در این کشور و در اکتبر ۲۰۱۲ قرار گرفت و برای انجام طول درمان به انگلیس رفت و از آن زمان تاکنون و پس از بهبودی برای کمک به آموزش دختران در سطح جهان تلاش بسیار می‌کند.

وی جوان‌ترین دریافت کننده جایزه صلح نوبل است که در سال ۲۰۱۴ آن را کسب کرد.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1396/01/19
مبارکه انشاله سایه اش به طرف ایران هم بیفتد انگلیسی یا امریکایی عمل نکند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج