طلای مصطفایی در جام تکواندوی ریاست آفریقا
۵۰۹۸۷۰
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۲
۲۶۳۹ 
تکواندوکار وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان با کسب سه پیروزی متوالی موفق به کسب مدال طلای اولین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا (G۲) شد.
خبرگزاری ایسنا: تکواندوکار وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان با کسب سه پیروزی متوالی موفق به کسب مدال طلای اولین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا (G۲) شد.

اولین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا با حضور ۳۳۹ تکواندوکار از ۳۴ كشور از ظهر روز شنبه در سالن "ایبیات" آگادیر با رقابت‌های اوزان ۵۴-، ۶۳-، ۷۴- و ۸۷+ کیلوگرم در گروه مردان و اوزان ۴۶-، ۵۳-، ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم در گروه زنان آغاز شده و پس از دو روز به پایان می‌رسد که در اين رويداد از كشورمان تنها در گروه زنان نماینده حضور دارد.

هوگوپوش وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان، برای کسب نشان زرین این رقابت‌ها، در گام نخست ۱۲ بر ۳ «چیما کریم» دارنده مدال برنز قهرمانی آفریقا ۲۰۱۶ از مراکش را شکست داد، در ادامه «یانا اشنیدر» از آلمان را که در کارنامه او دو مدال برنز قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ و همچنین مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۲ و نقره قهرمانی نوجوانان اروپا ۲۰۱۱ به چشم می‌خورد، با نتیجه ۱۴ بر یک از پیش رو برداشت و در دیدار پایانی برابر «مامینا کانه» دارنده مدال طلا مسابقات قهرمانی آفریقا ۲۰۱۲ و مدال نقره قهرمانی آفریقا ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

هدايت تیم‌ملی کشورمان برعهده مهرو كمرانی به عنوان سرمربي و فاطمه صفرپور، سارا خوش جمال فکری و ريحانه فولادى به عنوان مربی است. زهرا سروی نیز به عنوان سرپرست تیم است.

مسابقات جام ریاست آفریقا (G۲) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج