تشخیص خونریزی مغزی با یک دستگاه پوشیدنی
۵۱۰۹۲۶
۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
۳۴۰۵ 
محققان موفق به طراحی و توسعه یک دستگاه پوشیدنی جدید شدند که الگوهای الکتریکی مغز را در آزمایشات بالینی نشان داده و هرگونه آسیب به مغز و خونریزی مغزی را تشخیص می‌دهد.
خبرگزاری مهر: محققان موفق به طراحی و توسعه یک دستگاه پوشیدنی جدید شدند که الگوهای الکتریکی مغز را در آزمایشات بالینی نشان داده و هرگونه آسیب به مغز و خونریزی مغزی را تشخیص می‌دهد.
 
 تشخیص خونریزی مغزی با یک دستگاه پوشیدنی

به نقل از گیزمودو، این دستگاه جدید می‌تواند یک راه ارزان برای تشخیص آسیب‌ و خونریزی‌های مغزی باشد که به پزشکان کمک بسزایی می‌کند.

خونریزی مغزی (Intracranial hemorrhage) نوعی خونریزی داخلی درون فضای جمجمه است که به دلیل پاره شدن عروق مغزی بر اثر ضربه به سر، فشارخون بالا، آنوریسم عروقی و دلایل دیگر رخ می‌دهد.

این دستگاه که AHEAD 300 نام دارد، توسط BrainScope، یک شرکت فناوری پزشکی توسعه یافته است.

AHEAD 300 متشکل از یک هدست بوده که داده‌ها را به یک دستگاه دستی فرستاده و می‌تواند احتمال بیش از یک میلی‌لیتر خونریزی در مغز بیمار را ارزیابی کند.

 در یک کارآزمایی بالینی که اخیرا انجام شده، این دستگاه در 11 بیمارستان و بر روی 720 شرکت‌کننده آزمایش شده و با موفقیت 97 درصدی توانسته خونریزی مغزی در بیماران را تشخیص دهد.

به گفته محققان این پژوهش، این فناوری قرار نیست که جای سی‌تی اسکن  را بگیرد، بلکه تنها اطلاعات بیشتری را برای تسهیل تصمیم‌گیری‌های پزشکان فراهم می‌کند.

نتایج این پژوهش در مجله Academic Emergency Medicine به چاپ رسیده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج