مازندران با کمبود برق مواجه است
۵۱۱۶۰۵
۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
۴۵۴۲
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان گفت: در مازندران ۸۰۰ مگاوات کمبود تولید برق داریم که با ساخت نیروگاه نوشهر رفع می شود.
خبرگزاری مهر: حسین افضلی بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های برق منطقه‌ای مازندران، اظهار داشت: افتتاح ایستگاه ۴۰۰.۲۳۰ کیلوولت ۶۳۰ مگاوات آمپر برق منطقه‌ای مازندران نقش بسزایی در تأمین برق شهرستانهای نکا، ساری، آمل، بابل و قائم‌شهر ایفا خواهد کرد و این خط تاحدود زیادی از افت ولتاژ برق در این مناطق پیشگیری خواهد کرد.

افضلی با اشاره به اصلاح شبکه های برق، عنوان کرد: در سال ۹۲ در غرب مازندران شبکه حدفاصل بابل تا چابکسر با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال، اصلاح شد، همچنین پروژه ۱۰ مگاواتی شهرستان تنکابن با ۱۲ میلیارد تومان اعتبار، در تابستان گذشته اجرا شده‌است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، بحث تولید برق را بسیار مهم دانست و بیان کرد: در مازندران ۸۰۰ مگاوات کمبود تولید برق داریم که ساخت نیروگاه نوشهر که از ۴ ماه قبل، آغاز شده‌است، کسری انرژی مورد نیاز مازندران را تأمین خواهد کرد.

افضلی از بهره‌مندی تسهیلات خارجی در پروژه‌های برق، خبر داد و افزود: تاکنون ۱۰ میلیون یور از این تسهیلات ۲۰ میلیون یورویی برای پروژه‌های در دست اجرای شهرستانهای تنکابن، آمل و ساری جذب شده‌است.

وی تصریح کرد: ۱۸ پروژه دیگر با اعتبار ۳۱۶ میلیاردتومانی دست اقدام داریم که بایستی قبل از پیک تابستان امسال اجرا شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، خاطرنشان کرد: ۲۰۴ میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های نیروگاهی در تنکابن، چمستان نور، نوشهر، بهشهر و آمل است که تابستان وارد مدار می‌شود و ۱۰۴ میلیارد تومان پروژه احداث ایستگاه و خطوط مناطق مازندران است که قبل از تابستان وارد مدار شده و برق متاطق مازندران را تأمین خواهدکرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج