راهنمای قدم به قدم آرایش چشم
۵۱۲۸۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۷
۴۳۰۰۶ 
در آرایش صورت سخت‌ترین قسمت ماجرا، آرایش چشم‌هاست و بیشتر خانم‌ها بیشتر از همه در همین منطقه مشکل دارند تا جایی که بيشتر اوقات مجبور می‌شوند چشم‌ها را نادیده‌ بگیرند.
برترین مجله اینترنتی ایرانمجله سیب سبز: چشم‌ها همان قدر که حساس هستند، همان قدر تاثیرگذارند. با چشم خیلی حرف‌ها را می‌شود گفت و می‌شود شنید که هیچ جور دیگری بیان آن ممکن نیست. در آرایش صورت سخت‌ترین قسمت ماجرا، آرایش چشم‌هاست و بیشتر خانم‌ها بیشتر از همه در همین منطقه مشکل دارند تا جایی که بيشتر اوقات مجبور می‌شوند چشم‌ها را نادیده‌ بگیرند.قدم اول: مژه‌ها

شاید در نگاه اول دستگاه فرمژه کمی ترسناک به نظر بیاید ولی آنقدرها خطرناک نیست؛ اگر کمی دقت کنید آسیبی به مژه‌ها وارد نمی‌شود در حالی که واقعا می‌تواند به فر دادن مژه‌ها کمک کند و باعث شود هم چشم‌ها خود را بیشتر نشان دهند و هم سایه چشم بهتر روی پلک بخوابد.

نکته: هیچ‌گاه نباید مژه‌های پلک پایین خود را فر دهید، چون بسیار حساس هستند و احتمال ریزش آنها خیلی زیاد است.1. مستقیم در آینه نگاه کنید و فرکننده را اطراف مژه‌ها نگه دارید؛ مانند شکل فرکننده را طوری روی مژه‌ها قرار دهید که تمام آنها را در بربگیرد.

2. حالا آرام دسته‌ها را به هم نزدیک کنید تامژه‌ها کاملا در میان  نوار لاستیکی فرکننده به سمت بالا قرار بگیرند.

3. فرمژه‌ها را باید حدود 10 ثانیه روی مژه‌‌ها بسته نگه دارید؛ بعد دسته‌ها را از هم جدا کنید و آرام از چشم دور کنید؛ مژه‌ها باید به سمت بالا فر خورده باشند.

همین کار را برای چشم دیگر انجام دهید.

قدم دوم: سایه چشم

اگر برای سایه از برس مناسبی استفاده کنید، ممکن است دیگر نیازی به خط چشم نداشته‌ باشید و تنها با سایه چشم‌هایتان شکل دلخواه را به دست آوريد.1. برس سایه را کاملا به سایه آغشته كرده، بعد خیلی ملایم به آن فوت کنید تا سایه‌های اضافی بریزد.

2. حالا چشم‌هایتان را کاملا باز کنید و آرام  برس را زیر چشم یعنی جایی که مژه‌های پایین روییده‌اند، بمالید. سایه چشم را به راحتی می‌توان با نوک  انگشت اصلاح کرد یا تغییر حالت داد؛ مثلا اگر فکر می‌کنیم سایه زیر چشم خیلی پهن یا پررنگ شده ‌است با نوک انگشت مدل دلخواه‌تان را به وجود آورید درست کنید.3. سرتان را به سمت عقب ببرید تا پلک‌هایتان حالت بسته پیدا کند و بتوانید به قسمت بیشتری از پلک دسترسی داشته ‌باشید؛ آرام از گوشه خارجی پلک بالا شروع به سایه‌زدن کنید.

4. حالا با نوک انگشتان‌تان سایه روی چشم را کمی پخش کنید تا هم حالت یکنواخت‌تری پیدا کند و هم یکدست شود.قدم سوم: خط چشم

نکته: رنگ‌های متفاوت خط چشم در بازار وجود دارد که باعث افزایش زیبایی چشم‌ها می‌شود. استفاده از رگه‌های طلایی و سبز باعث می‌شود تا چشمان شما نافذتر جلوه کنند.1. دوباره چشم‌هایتان را به سمت عقب ببرید تا چشم‌هایتان حالت بسته پیدا کنند.

2. با خط چشم مایع خطی از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه خارجی بکشید؛ تا جایی که می‌توانید این خط را نزديك مژه‌ها بکشید.3. با یک مداد چشم روشن‌تر خطی دیگر بالای خط چشم مایع بکشید.

4. همچنین می‌توانید اطراف چشم یعنی گوشه داخلی و اطراف سایه زده شده در گوشه خارجی چشم را با همین مداد رنگ بزنید تا چشم‌ها حالت خود را بهتر نشان دهند.

قدم چهارم: ریمل

1. مستقیم در آینه نگاه کنید و بعد برس ریمل را در امتداد مژه‌ها بکشید تاکاملا مژه‌ها حالت بگیرند؛ به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌هایتان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آنها جذب شما شوند. اجازه دهید تا ریمل‌تان از حالت خیسی خارج شده و خشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مدنظر دارید روی چشمانتان انجام دهید. برای اینکه چشمانی مانند یک غزال داشته باشید، توصیه می‌کنیم قسمت بیرونی چشمتان را با ریمل بیشتری برس بکشید.2. مژه‌هاي پایین را هم یک لایه ریمل بزنید؛ اما به هیچ عنوان زیاده‌روی نکنید چون چهر‌ه‌تان را غیرطبیعی نشان می‌دهد؛ ریمل مژه‌های بالا باید چندین برابر مژه‌های پایین باشد.

نکته: ریمل از موادی درست می‌شود که به‌راحتی به باکتری و انگل آلوده شده و قطعا هیچ کدام از ما پذیرای چنین مهمان‌های ناخوانده‌ای در چشمان خود نیستیم. اجازه ندهید کسی از وسایل آرایش مربوط به چشمان شما استفاده کند چون هیچ‌گاه نمی‌توانید فرچه ریملی را که شخص دیگری از آن استفاده کرده را بشویید و تمیز کنید.برای اینکه یک نگاه و چشم خاص داشته باشید، توصیه می‌کنیم دفعه اول ریمل خود را با رنگ مشکی استفاده کنید ولی در دفعه بعدی از ریمل‌های رنگی استفاده کنید و ریمل رنگی را هم مثل ریمل مشکی از ریشه تا انتها برس بکشید. همچنین بهتر است ریمل را 4 ماه پس از باز شدن دور بیندازید. اگر متوجه شدید که ریمل در حال خشک شدن است یا حجم آن بیش از اندازه سنگین شده باز هم نباید از آن استفاده کنید.
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1392/03/06
عکس آخر که خیلی زشت بود اگه با این روشی که گفت این شکلی میشیم همون بهتر که آرایش نکنیم
پاسخ ها
استار
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
اتفاقا دقيقا با توصيفاتي كه كرد همين ميشيم.
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1392/03/06
این چ روشی بود؟؟؟ فرمژه مژه هارو داغون میکنه..تازه ی فر مسخره به مژه میده... ب هرکس هم فرمژه نمیاد...من پیشنهاد میکنم قبل از ریمل زدن دوتا انگشت اشاره هاتون رو خیس آب کنید آروم روی مژه هاتون بکشید تا صاف و یکدست بشه ...بعد بذارید خودش خشک بشه... ریمل ک میزنید خیلی طبیعی و خوب میشه و مژه ها بهم نمیریزه... امیدوارم درست توضیح داده باشم...:)))
پاسخ ها
استار
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
منم هيچوقت فرمژه نميزنم اما انگار روشي كه مي‌گي به نظر خوب مياد. مرسي دوستم
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1392/03/06
دوستان مي تونين روش هاي آرايش چشم رو برا هم توضيح بديم.اين طوري از تجربه هاي بقيه هم استفاده ميشه.من يه پيشنهاد دارم...
فقط پلك بالايي رو ريمل و خط چشم بكشيد...داخل پلك پايين رو هم يه مداد سفيد يا رنگ روشن بكشيد.خيلي نگاهتون جذاب مي شه...امتحان كنيد
پاسخ ها
ђαn
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
+ اگه رنگ چشمتون قهوه ایه سعی کنین از سایه هایی با رنگ گرم مثل سبز یا بژ و قهوه ای و ...استفاده کنین...ریمل زدن و فرم دادن به مژه هاتون که تموم شد سر انگشتتون و یکم ژل بزنین و به مژه های انتهایی چشمتون بکشین هم چشماتون و کشیده تر میکنه و باعث میشه فرم مژه هاتون منظم بچشم بیاد...در ضمن از یه هاله ی بی رنگم واسه پلک پائینیتون استفاده کنین تا چشمتون مخمور تر و نگاهتون گرم تر بنظر بیاد.
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1392/03/06
کی فرمژه استفاده می کنه مجله جان؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1392/03/07
انتهای خط چشم (گوشه چشم) را از چشم فاصله بدید....خیلی درشت تر دیده میشه
باز برای درشت دیده شدن چشم نیز مژه های پایین رو ریمل پر بزنید
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1392/03/07
فرمژه مزه هاروداغون میکنه love موافقم فقط به مژه های بالاریمیل بزنیدوتوی چشم ازمدادرنگ سفیدیانقره ای استفاه کنیدنگاهوجذاب میکنه فقط خط چشم بالابکشیدخط چشم زیرچشماروریزمیکنه
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1392/03/08
ميشه بعد از آرايش ساده چشم بالا با خط چشم و ريمل گوشه‌هاي داخلي چشم رو به سمت زير پلك يكم با مدادهاي روشن و براق خيلي خوشگلتر كرد. مثلا سبز خيلي روشن و طلايي رو با هم امتحان كنيد. رنگ خيلي خوشگلي ميشه. اما حواستون باشه تا آخر پلك پايين ادامه پيدا نكنه و همون اوايل محو بشه. البته به رنگ لباس هم بستگي داره‌ها! مثلا ميشه از فندقي روشن و طلايي، توسي و نقره‌اي، ياسي و نفره‌اي و كلا رنگ‌هاي ديگه هم به زيبايي استفاده كرد. اما به نظر من اگه اصلا به پلك بالا سايه نزنيد خيلي خوشگلتر ميشه.
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1392/06/25
بچه ها دمتون گرم حسابي نظرات مجله رو کوبونديد رو سرش
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1392/09/13
برای رنگ چشمهای قهوه ای پیشنهاد رنگ
سایه
قهوه‌ای، صورتی و طلایی : انواع کمرنگ و پر‌رنگ این سایه ها با قهوه‌ای چشمان‌تان تقابل ایجاد می‌کنند
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1393/04/02
حالی بود ممنون ولی من چشام خدای خوشگله
نیازی به ارایش چشم ندا رم ازروکنجکاوی اومدم این بخش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج