یک ربات زنی را از مرگ حتمی نجات داد
۵۱۳۴۸۶
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
۸۹۲۵
با روش گپ ویدئویی؛
اومنی نام رباتی است که گپ ویدئویی میان افراد و مشاهده عزیزان را از راه دور حتی در صورت آفلاین بودن ممکن می کند و اخیرا زنی را از مرگ حتمی نجات داده است.
خبرگزاری مهر: اومنی نام رباتی است که گپ ویدئویی میان افراد و مشاهده عزیزان را از راه دور حتی در صورت آفلاین بودن ممکن می کند و اخیرا زنی را از مرگ حتمی نجات داده است.

یک ربات زنی را از مرگ حتمی نجات داد 
 
به نقل از زددی نت، این ربات به مردی که مادرش جواب تلفن را نمی داد کمک کرد تا از وضعیت وخیم وی مطلع شده و او را نجات دهد. قابلیت نصب این روبات به گونه ای است که بتواند در محیط خانه حرکت کند و تصاویری از محیط اطراف را برای دوستان و دیگر اعضای خانواده ارسال کند.

مرد مذکور که از عدم پاسخگویی مادرش نگران شده بود، نرم افزار گپ ویدئویی ربات مذکور را از راه دور فعال کرد تا تصاویر ویدئویی زنده آن را دریافت کند و سپس این ربات را به حرکت درآورد و سرانجام توانست مادر خود را که در حمام روی زمین افتاده بود، بیابد.

وی سپس به سرعت به پلیس زنگ زد تا مادرش که مبتلا به عفونت شدید مجاری ادراری بود به بیمارستان منتقل شود. OhmniLabs شرکت سازنده این ربات توسط سه مهندس جوان تاسیس شده و آنان امیدوارند این ربات ها برای تسهیل برقراری ارتباط میان اقوام و دوستان با استقبال مواجه شوند.

در صورتی که ربات Ohmni بر روی حالت مزاحم نشوید تنظیم شود، برای یافتن افراد و نمایش تصویر ویدئویی آنها وارد عمل نمی شود. اما در غیر این صورت پس از گرفتن شماره فرد مورد نظر این ربات تماس ویدئویی را برقرار می کند. شرکت سازنده مدعی است این ربات امنیت بالایی دارد تا هک شدن تماس ها ناممکن شود.

ربات یاد شده تنها ۸ کیلوگرم وزن دارد و مجهز به یک تبلت لمسی و دو دوربین HD دارای زاویه دید گسترده است. همچنین یک بلندگو هم برای این ربات در نظر گرفته شده است. بخش بالایی این ربات قابلیت حرکت به چپ و راست را دارد تا کاربران به راحتی از آن استفاده کنند و ضمن حرکت در محیط اطراف بتوانند با هم گفتگو کنند. عمر باتری این ربات هم ۵ ساعت و قیمت آن ۱۴۰۰ دلار است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج