پیام روحانی به مسابقات بین المللی قرآن کریم
۵۱۶۵۲۳
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
۵۳۰۴
برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم را به یکایک شرکت‌کنندگان ارجمند و مسئولان و مجریان محترم تبریک می‌گویم.
خبرگزاری ایسنا: متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به سی‌وچهارمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم را به یکایک شرکت‌کنندگان ارجمند و مسئولان و مجریان محترم تبریک می‌گویم.

مشتاق بودم که توفیق حضور در این فضای معنوی را می‌داشتم و از انوار روح‌افزای قرآن کریم و انفاس پاک قاریان و حافظان آن و قرآن‌پژوهان و قرآن‌دوستان گرانقدر بهره می‌گرفتم، ولى حادثه ناگوار سیل در استان‌های شمال غربی کشور سبب شد که برای ابلاغ همدردی ملت و دولت و حصول اطمینان از روند امدادرسانی به هموطنان عزیز و آسیب‌دیدگان حادثه به این دیار سفر کنم و از فیض حضور در جمع قرآنى و با برکت شما بازمانم. ان‌شاءالله دعای خیر شما هم موجبات تسلای بیشتر آنان را فراهم سازد.

باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاست‌ها و برنامه‌های فرهنگی آن قرار دارد و خدمتگزاران ملت می‌توانند به این مهم همواره و همه‌جا از جمله در آستانه عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) جامه عمل بپوشانند.

قرآن کریم به یک عصر و یک نسل متعلق نیست، کتاب خداوند برای رهایی نوع انسان و نجات او از سرگشتگی‌ها و بن‌بست‌ها است. هرچه انسان و جامعه و جهان به جهل و جور و جمود بیشتر گرفتار می‌شود، نیاز به برخورداری و بهره‌مندی از این چراغ هدایت نیز بیشتر می‌گردد. کودکان، نوجوانان و جوانان عزیز ما، زنان و مردان شریف ما در دور و نزدیک ایران و جهان نیازمند انس و آشنایی هرچه بیشتر با قرآن هستند. فهم قرآن و عمل به آن، خرد انسان را بارور می‌کند و بر احساس مسئولیت انسان در پیشگاه خداوند برای خدمت به بشریت می‌افزاید.

از خداوند بزرگ می‌خواهم که به همه ما توفیق دهد تا در سایه معارف قرآن کریم، در راه اعتلای نام اسلام و ترویج فرهنگ رهایی‌بخش آن که فرهنگ آزادی، صلح و عدالت و کرامت انسان است، گام‌های بلندتری برداریم.

به همه شما خوش‌آمد و تبریک می‌گویم و برای پیروان راستین قرآن در سراسر جهان عزت و سربلندی آرزو می‌کنم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج