آخرین اخبار از فستیوال فیلم کن
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۱۷۶۲۶
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
۲۶۸۶
امروز بخش «اسید» که مخفف (تشکیلات پخش فیلم های مستقل) است ازبین بیش از سیصد فیلم رسیده از کشورهای مختلف، ۱۲ فیلم انتخابی خود رامعرفی کرد.
روزنامه بانی فیلم: امروز بخش «اسید» که مخفف (تشکیلات پخش فیلم های مستقل) است ازبین بیش از سیصد فیلم رسیده از کشورهای مختلف، ۱۲ فیلم انتخابی خود رامعرفی کرد.

 اکثر فیلم های برگزیده ساخته اول کارگردانانش است. این انتخاب ها برای تشویق پخش کننده ها و سینماداران فرانسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در میان فیلم های منتخب، فیلم «قبل از پایان تابستان» اولین فیلم بلند داستانی یک فیلمساز ایرانی به نام مریم گورمقتیق نیز قرار دارد
 
آخرین اخبار از فستیوال فیلم کن

«اسید» بیش از بیست سال پیش از طرف سینماهای مستقل فرانسه به موازات برنامه های جشنواره کن ایجاد شد.

این بخش سال به سال اهمیت بیشتری در کن پیدا کرده و پخش کننده ها و سینما داران به دیدن فیلم های این بخش میروند.

در سالهای قبل برخی از فیلم های بخش ” اسید” در پرده عمومی در فرانسه با استقبال بسیاری روبرو شده بودند و حتی یکی / دوتا از این فیلم ها فروش بیش از ۵۰۰ هزار تماشاگر در فرانسه داشته اند

فیلم «قبل ازپایان تابستان» که مدتی پیش در یک جلسه خصوصی به نمایش درآمد و درباره اش قبلا هم مطالبی را منتشر کرده از آن به عنوان یکی از بخت های خوب برای شرکت در یکی از بخش های کن صحبت کرده بودیم حکایت سه دوست ایرانی را بازگو می کند. آرش یکی از این سه  دوست ایرانی است که در فرانسه زندگی می کند و قرار است پس ازپایان یافتن دوره ۵ ساله تحصیلش به برای همیشه به ایران برگردد، دو دوست دیگر آرش به  او  پیشنهاد می کنند که قبل از بازگشت همه با هم یک گردش به دور فرانسه بروند، شاید تصمیمش برای بازگشت به ایران عوض شود. آرش می پذیرد. آنها با ماشین این سفر را آغاز می کنند و همین جاست که یک «فیلم جاده ای» بسیار دلنشین، با احساس و شاعرانه ای توسط کارگردان ساخته می شود!

در این سفر گاه با فرانسوی ها آشنا می شوند و تجربه خوبی را پشت سر می گذارند. در شب هائی که  بسیار زیبا پرداخته شد ، درباره گذشته خودشان، ایران و مسائل مختلف صحبت می کنند ونوع افکارشان مشخص می شود…

کارگردان که خود فیلمبردار اثر هم هست، با بودجه اندکی فیلمی دلنشین، پر احساس و تفکربرانگیز ساخته.

اولین جلسه جهانی فیلم در جشنواره کن ۲۰۱۷ است.

هفت حضور سینمای ایرانی در کن۲۰۱۷

مدیران بخش «هفته منتقدین» یک فیلم از یک کارگردان ایرانی  به نام علی سوزنده که مقیم آلمان است برای این بخش انتخاب کرده اند.

امروز مسئولان هفته بین المللی منتقدین فیلم های انتخاب خود را اعلام کردند. هفت فیلم برگزیده این بخش از بین ۱۲۵۰ فیلم بلند سینمائی است که توسط هیات انتخاب دیده شده است. در این بخش از  ایران فیلم «تهران تابو» اولین ساخته  فیلمساز ایرانی مقیم آلمان پذیرفته شد. این فیلم با هنرپیشه های واقعی ساخته شده اما بعدا با استفاده از تکنیک «اتنولوژی» به صورت انیمیشن در آمده است داستان  مادری است که شوهرش در زندان است، و با پسر ۹ ساله کر ولال خود زندگی می کند او وانمود می کند، کارش پرستاری در بیمارستان است..

«تهران تابو» فیلمی است با مضمونی ملتهب و تند که به نظر می رسد درکن سر وصدا به پا کند.

همچنین فیلم «آناهیتا قزوینی زاده» به نام «آنها» که در آمریکا ساخته است، سه فیلم اول کارگردانان ایرانی مقیم خارج در برنامه های امسال کن قرار دارد و از سینماگران داخل ایران نیز۴ فیلم در بخش رسمی کن حضور دارند که شامل «حیوان» بهمن ارک و برادرش، در مسابقه سینه فونداسیون. «وقت نهار» ساخته کوتاه علیرضا قاسمی در بخش مسابقه فیلم های کوتاه برای به دست آوردن نخل طلا،  فیلم «لرد» اثر محمد رسول اف در بخش نوعی نگاه و سرانجام فیلم سینماگر جاودانه عباس کیارستمی،  به نام «۲۴ فریم» در بخش ویژه به نمایش در می آید.

«درانتظار کیارستمی» در انتظار کن ۲۰۱۷

جدا از این ها قرار است فیلمی ساخته حسین خندان به نام «درانتظار کیارستمی» که فیلمی داستانی است و در چین ساخته شده در بازار فیلم برای خریداران بین المللی به نمایش در آید.

در این اثر حسین خندان، دررابطه با فیلمی که قرار بود کیارستمی در چین بسازد و مقدمات آن آماده شد. لوکیشن یابی و بازیگریابی و… سایر مقدمات فیلم که خود حسین خندان از طرف کیارستمی برای آماده سازی همکاری می کرد، حالا این فیلمساز با ایده  خود و با بازی همایون ارشادی، فیلمی سینمائی و داستانی درباره فراهم کردن این مقدمات ساخته و به زندگی خانواده ای می پردازد که قرار است دختر آنها در فیلم کیارستمی بازی کند.

فیلم که با ایده جالبی در این مورد شکل گرفته، تبدیل به یک اثر بلند سینمائی شده که قطعا تماشایش برای دوستداران کیارستمی جالب خواهد بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر